Μία άκρως διασκεδαστική χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για το άναμμα του «Αστεριού των ευχών» διοργάνωσε για 4η συνεχόμενη χρονιά, η Τοπική Κοινότητα Κλειδίου με την συμμετοχή των τοπικών συλλόγων, στην κεντρική Πλατεία του χωριού.
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου
Η εκδήλωση προσέλκυσε πλήθος κόσμου που είχαν την ευκαιρία να περάσουν ένα όμορφο απόγευμα γεμάτο τραγούδι, χορό, παιχνίδια, γλυκά και πολύ διασκέδαση.
Την χριστουγεννιάτικη γιορτή άνοιξε ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Κλειδίου κ. Χαράλαμπος Τσολάκης, ο οποίος καλωσόρισε τον κόσμο και παρουσίασε το πρόγραμμα της εκδήλωσης. Ακόμη ευχαρίστησε θερμά όλους τους εθελοντές και συλλόγους που με πολύ μεράκι, διάθεση και αγάπη προσέφεραν στην διοργάνωσης αυτής της γιορτής και για τον πλούσιο μπουφέ που προσέφεραν στον κόσμο.
Το πρόγραμμα περιλάμβανε αφήγηση παραμυθιού με την συνοδεία μουσικής που ενθουσίασε τους μικρούς μας φίλους, χριστουγεννιάτικα τραγούδια και όμορφες μελωδίες από την παιδική χορωδία του κ.Σωτήρη και της κ. Χρύσας.
Η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με το άναμμα του αστεριού των ευχών και τις ευχές των παιδιών για Χρόνια Πολλά και Καλές Γιορτές!
Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από την χριστουγεννιάτικη γιορτή παρακάτω:
Χρησιμοποιούμε cookies για να σας προσφέρουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία στη σελίδα μας. Εάν συνεχίσετε να χρησιμοποιείτε τη σελίδα, θα υποθέσουμε πως είστε ικανοποιημένοι με αυτό.Εντάξει