![001 εκσ](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2016/06/001-εκσ.jpg)
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Η εκδήλωση που διοργανώθηκε από τον πολιτιστικό σύλλογο Φίλιππο είχε μεγάλη επιτυχία και εφέτος. Γιορτινή ατμόσφαιρα, μεζεδάκια και οι χοροί “καλά κρατούν” .
Oι φιλοξενούμενοι σύλλογοι καταχειροκροτήθηκαν.
Τα χορευτικά συγκροτήματα με παραδοσιακές στολές άρεσαν πολύ.
Στην γιορτή συμμετείχαν οι σύλλογοι “Ανατολική Ρωμυλία” Τρικάλων Ημαθίας, Νέου Σουλίου Σερρών, Καλοχωρίου Θεσσαλονίκης, Ο Φίλιππος Κλειδίου.
Παρόντες ήταν ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ κ.Χ. Αντωνίου, ο Δήμαρχος Αλεξάνδρειας κ.Π.Γκυρίνης, ο αντιδήμαρχος κ. Τόκας, ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑ κ. Δελιόπουλος, ο Πρόεδρος της ΤΚ Κλειδίου, ο επικεφαλής ΣΥΡΙΖΑ Αλεξάνδρειας κ.Σπυρίδης και πλήθος κόσμου.