Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας ~ Αγροτικός Αστέρας Αγ. Βαρβάρας 6-0.

Του φίλου μας αναγνώστη Κωνσταντίνου Καραγκιοζόπουλου.

Αγώνας Ποδοσφαίρου για την Α2 ΕΠΣΗ Ημαθίας, β’ όμιλος Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας ~ Αγροτικός Αστέρας Αγ. Βαρβάρας 6-0.

50d12170-87e5-4ac1-9a2a-972d6fb775e0

Ένα χορταστικό ποδοσφαιρικό θέαμα απόλαυσαν οι λιγοστοί δυστυχώς φίλαθλοι που βρέθηκαν σήμερα (Κυριακή) στο ΔΑΚ Βέροιας ανάμεσα στην Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βέροιας  και τον  Αγροτικό Αστέρα Αγ. Βαρβάρας, δύο ομάδες που υπηρετούν το πραγματικό και αγνό ερασιτεχνικό ποδόσφαιρου με αθλητές που  ο μέσος όρος ηλικίας τους δεν υπερβαίνει τα 17 έτη.

170f3c90-88e5-4678-951f-8f84335fafad

Η Ακαδημία αιφνιδίασε την αντίπαλό της και με δύο τέρματα στο 4ο λεπτό του κορυφαίου παίκτη του αγώνα Αργυρόπουλου και στο 7ο λεπτό του Σοφιανίδη, προηγήθηκαν με 2:0.

4099df78-6c8e-41cd-bc25-e626215d0b82

Παρά το εις βάρος τους σκορ, οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Αγροτικού Αστέρα συνέχισαν να αγωνίζονται με αξιώσεις προκειμένου να ισοφαρίσουν δημιουργώντας  επικίνδυνες ευκαιρίες στη περιοχή της Ακαδημίας η οποία έχοντας σωστή αμυντική λειτουργία αποσόβησε όλους τους κινδύνους, μάλιστα στο 24ο λεπτό με τον Σοφιανίδη και στο 38ο με τον Αργυρόπουλο, ανέβασε το σκορ στο 4:0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

dfcbb5b9-f290-41c0-9a63-6b848e75c470

Στο 2ο ημίχρονο, το μοτίβο δεν άλλαξε με τη μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο πλευρές και την Ακαδημία να σκοράρει άλλες 2 φορές, στο 65’ και 82’με τον Καλτσά που τελείωσε υποδειγματικά τις αντεπιθέσεις της ομάδας του.

Η λήξη του Αγώνα από τον διαιτητή κο Καραϊωσήφ που είχε για βοηθούς  τους Μπακάλη και Παυλίδη, βρήκε τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να αποχωρούν μαζί από το γήπεδο δίνοντας το παράδειγμα του πως πρέπει να τελειώνει ένας αγώνας.

e66479df-bae0-4304-a431-6a7b7f483ed4