Γ΄ Εθνική Μπάσκετ: ΓΑΣ Μελίκη – ΑΕΛ: 65-89 – Βίντεο και εικόνες

«Ένα ημίχρονο άντεξε η Μελίκη!»

Vas Sim
Γράφει ο Βασίλειος Σιμόπουλος

Σε ένα ιδιαίτερα ποιοτικό παιχνίδι μπάσκετ, ανάλογο υψηλότερων κατηγοριών, ο ΓΑΣ Μελίκη πάλεψε όσο μπορούσε απέναντι στην κορυφαία ομάδα του ομίλου και πρωτοπόρο ΑΕΛ, καταφέρνοντας στο πρώτο ημίχρονο να είναι κοντά στο σκορ (36-43). Στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλοί θέλοντας να καθαρίσουν το παιχνίδι «πάτησαν γκάζι» και σε συνδυασμό με την κόπωση των γηπεδούχων, η διαφορά εκτοξεύθηκε έως και στο +29, για να κλείσει το παιχνίδι με μία καθαρή νίκη 24 πόντων για την ομάδα της ΑΕΛ.

a0meliki
ΓΑΣ Μελίκη

Αρκετά καλή η διαιτησία των κυρίων Δαμίγου και Γαζέτα

Τα δεκάλεπτα: 23-26, 36-43(ημ), 49-74, 65-89 τελικό.

ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗ (Ασλανίδης): Λιόλιος 10 (2), Μαυρίδης 16, Δημητριάδης, Γιαννόπουλος, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 2, Καρατζάς 2, Κοτσαμπάσης 13 (2), Λέφας 8, Παραπούρας 5, Τζουνόπουλος 8, Ρογγότης 1.

a1
ΑΕΛ

ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 3, Σαριμπαλίδης 14 (3), Τσιλούλης 16, Τσούτσος 15 (1), Μηλιώνης 5 (1), Κουρής, Σταυρόπουλος 13 (4), Πλιάγκας 2, Πολίτης 10 (2), Ψάλτου 9, Κούκας 2.

ΜΕΛΙΚΗ – ΑΕΛ   65-89

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-26, 36-43, 49-74, 65-89 Διαιτητές: Δαμίγος-Γαζέτας

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ:

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ:

a2 a3 a4 a7 a6 a5

Προηγούμενο άρθροΤι αλλάζει στο λύκειο: Καταργείται η Τράπεζα Θεμάτων, το 9,5 προαγωγικός μέσος όρος
Επόμενο άρθροΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΒΟΛΕΪ: Θετικός ο Κυριακάτικος απολογισμός των γυναικείων τμημάτων βόλεϊ με 2 νίκες και 1 ήττα.