Βέροια – ΠΟ Τρίγλιας 0 – 0. Δίκαιη μοιρασιά στο ντέρμπι. – βίντεο – φωτό

Στο “λευκό” 0-0 έμειναν σήμερα το απόγευμα Βέροια και ΠΟ Τρίγλιας στο σημαντικότερο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ Εθνικής κατηγορίας.

Οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο της Ημαθιώτικης πρωτεύουσας (μεταξύ τους και αρκετοί από την Τρίγλια) παρακολούθησαν ένα εξαιρετικά αμφίρροπο παιχνίδι, με αρκετό πάθος και δύναμη και από τις δύο ομάδες. Από ένα ημίχρονο υπεροχής είχαν οι δύο αντίπαλοι. Στο πρώτο σαφώς ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι του Κώστα Γεωργιάδη δημιούργησαν τις προϋποθέσεις για γκολ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι του Νίκου Παπανώτα πήραν την πρωτοβουλία, πίεσαν ιδιαίτερα στο τελευταίο δεκάλεπτο, χωρίς όμως να καταφέρουν το πολυπόθητο γκολ.

Στο δίλεπτο 10΄-12΄ οι γηπεδούχοι είχαν δύο καλές στιγμές με ισάριθμες κεφαλιές των Βεργώνη και Μπλέτσα, την πρώτη εξουδετέρωσε ο Παλαβράκης και η δεύτερη πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 14΄ λάθος του Μπλατσιώτη, βγάζει τετ α τετ τον Ντούνκα που σουτάρει από κοντά, με τον γκολκίπερ της Βασίλισσας να διορθώνει το σφάλμα του αποκρούοντας σωτήρια με τα πόδια. Σουτ του Σουάνη στο 26΄ αποκρούει σε κόρνερ ο Μπλατσιώτης. Νέα επέμβαση του Μπλατσιώτη σε διαγώνιο σουτ του Ντούνκα στο 27΄ διατηρεί το 0-0. Στο 48΄ ο Μπλέτσας ξεφεύγει μόνος από πλάγια, σουτάρει όμως στην αγκαλιά του Παλαβράκη. Επικίνδυνο σουτ του Σουάνη στο 51΄ περνάει λίγο άουτ. Πάλι ο Σουάνης στο 61΄ με προβολή από πλάγια δεξιά στέλνει τη μπάλα άουτ. Στο 79΄ οι Ντούνκα και Λιονής αποτυγχάνουν από κοντά να ανοίξουν το σκορ. Στο 89΄ η Βέροια έχασε την καλύτερη ευκαιρία της για να πάρει τη νίκη στο φινάλε, το διαγώνιο σουτ όμως του Κυριακίδη βρήκε στο δοκάρι και πέρασε άουτ.

Τελικό 0-0.

Διατητής ο κ. Πολυχρόνης (Πιερίας), με βοηθούς τους κκ. Πραχάλη και Βογδόπουλο (Κοζάνης).

Βέροια: Μπλατσιώτης, Μούχαλης, Ζούρκος, Μουρατίδης, Μαραγκός, Μπλέτσας (86΄ Ιωάννου), Βεργώνης, Ζυγγερίδης (Μυλωνάς), Κυριακίδης (77΄ Τσικόπουλος), Κανούλας (46΄ Σκαθαρούδης), Μπακάλης.

ΠΟ Τρίγλιας: Παλαβράκης, Ζώτος, Προκοπίου (89΄ Σπάσιτς), Μπέσσας, Μιλκούδης, Καρατζάογλου, Σουάνης (74΄ Μενεγκάλι), Σαρβανίδης, Σταυρόπουλος (66΄ Πάλλας), Ντούνκα (84΄ Μαλακασιώτης), Λιονής.

Δείτε στιγμιότυπα – του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

BER TRYG 1 BER TRYG 2 BER TRYG 3 BER TRYG 4 BER TRYG 5 BER TRYG 6 BER TRYG 7 BER TRYG 8 BER TRYG 9 BER TRYG 10 BER TRYG 11 BER TRYG 12 BER TRYG 13 BER TRYG 14 BER TRYG 15 BER TRYG 16

Προηγούμενο άρθροΑτρόμητος Διαβατού: Ανακοίνωση κατά της διαιτησίας στον αγώνα με τα Παλατίτσια.
Επόμενο άρθροΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΕ Σχοινά 1-3. Επιτέλους νίκη για τον Σχοινά με «σούπερ» Πιτσάβα – Βίντεο – Φώτο