ΑΕΚ Καμποχωρίου – ΑΕ Σχοινά 1-3. Επιτέλους νίκη για τον Σχοινά με «σούπερ» Πιτσάβα – Βίντεο – Φώτο

Παίζοντας καλό ποδόσφαιρο η ομάδα της ΑΕ Σχοινά κατάφερε να περάσει από την δύσκολη έδρα της ΑΕΚ Καμποχωρίου με 1-3 και να σημειώσει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Αλέξη Κατσάρα έπαιξε σήμερα το καλύτερο της φετινό παιχνίδι στο πρωτάθλημα, καθώς ήξερε ότι δεν υπάρχουν περιθώρια για άλλες απώλειες και παίζοντας με πάθος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα κατάφερε να πετύχει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη, τόσο από βαθμολογικής όσο και από ψυχολογικής άποψης. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν σήμερα να έχουν  τον Αντώνη Πιτσάβα πολύ ζεστό, ο οποίος κατάφερε να πετύχει δύο γκολ ενώ και η χρυσή αλλαγή του Αλέξη Κατσάρα, ο Αντώνης Παπαδόπουλος κατάφερε να χριστεί σκόρερ κόντρα στην παλιά του ομάδα.

Το σκορ άνοιξε στο 13’ ο Πιτσάβας,  με δεξί ψιλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Γκατζούφα, ενώ την ευκαιρία του ημιχρόνου έχασαν οι γηπεδούχοι όταν ο Νικολόπουλος αστόχησε σε τετ-α-τετ, καθώς το δεξί πλασέ που επιχείρησε απέκρουσε με τα πόδια, ο πολύ καλός σήμερα Βρεττός. Το σφύριγμα της λήξης του α’ ημιχρόνου βρήκε την ΑΕ Σχοινά να προηγείται με 0-1 . Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε με τους γηπεδούχους να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο, να ελέγχουν την κυκλοφορία και να πιέζουν τον αντίπαλο με στόχο την ισοφάριση. Στο 56’ ο Πιτσάβας στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ πάρα λίγο να σημειώσει αυτογκόλ καθώς η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Βρεττού.

Στο 21’ οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια καθώς μετά από εκτέλεση κόρνερ και ασθενή απόκρουση του Βρεττού, ο Χρυσάφης από κοντά έκανε το 1-1 γκολ το οποίο πανηγυρίστηκε έντονα από τους ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ. Και ενώ οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Αναστασόπουλου προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ που θα τους έβαζε μπροστά, η χρυσή αλλαγή της ΑΕ Σχοινά ο Αντώνης Παπαδόπουλος στο 81’ από κοντά έκανε το 1-2, εκμεταλλευόμενος ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων Γκατζούφα.

Ο επίλογος ήρθε λίγο αργότερα όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Αντώνης Πιτσάβας με κεφαλιά έκανε το τελικό 1-3 κλειδώνοντας  τη νίκη για την ομάδα του Αλέξη Κατσάρα. Συμπερασματικά η ΑΕ Σχοινά κέρδισε δίκαια καθώς έδειξε ότι ήθελε περισσότερο το παιχνίδι έπαιξε καλύτερα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού , ενώ η ομάδα του Νίκου Αναστασόπουλου δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το καλό διάστημα στις αρχές του β’ ημιχρόνου και ηττήθηκε δίκαια.

Διαιτητής ο κος Πίτος με βοηθούς τους κ.κ Τράντο, Ρηγόπουλο.

ΑΕΚ Καμποχωρίου

Γκατζούφας Περτσούνης(83’ Γερόπουλος) , Κουτσιάδης, Μηνούδης(75’ Harizi) , Νικολόπουλος(78’ Fabian) , Νιάκας Τσομίδης, Βουλγαράκης, Χρυσάφης Δ.(64’ Χρυσάφης Ε.), Ματόπουλος, Παπαδόπουλος.

ΑΕ Σχοινά

Βρεττός, Κούκλας, Μπενίσκος, Κίτσας Ε., Αραμπατζής(89’ Μπενίσκος) , Πιτσάβας(90’ Μαρούδας) , Θεοδώρου(88’ Λαζης ) , Καραμήτσος, Περπερίδης, Βασιλείου(64’ Παπαδόπουλος Κ.) , Σαντικίδης.

Φώτο:

KAMP SXOI 1 KAMP SXOI 2 KAMP SXOI 3 KAMP SXOI 4 KAMP SXOI 5 KAMP SXOI 6 KAMP SXOI 7 KAMP SXOI 8 KAMP SXOI 9 KAMP SXOI 10 KAMP SXOI 11 KAMP SXOI 12 KAMP SXOI 13 KAMP SXOI 14 KAMP SXOI 15 KAMP SXOI 16 KAMP SXOI 17 KAMP SXOI 18 KAMP SXOI 19 KAMP SXOI 20 KAMP SXOI 21

Προηγούμενο άρθροΒέροια – ΠΟ Τρίγλιας 0 – 0. Δίκαιη μοιρασιά στο ντέρμπι. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΔόξα Λιανοβεργίου – ΠΑΟΚ Κουλούρας 0-1. Οι «μικροί» της Κουλούρας πέρασαν και από το Λιανοβέργι – Βίντεο – Φώτο