Νίκη Αγκαθιάς – ΠΟ Τρίγλιας 3-0. Σε φουλ φόρμα η Αγκαθιά. Με αμυντικά κενά η Τρίγλια. – βίντεο – φωτό

Μεγάλη περίοδο φόρμας διανύει η νεοφώτιστη Νίκη Αγκαθιάς, που μετά και τη σημερινή νίκη της με το “καθαρό” 3-0 επί της Τρίγλιας φιγουράρει στην τρίτη θέση, μόλις τρεις βαθμούς από την κορυφή. Το σημερινό παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από το πάθος των ποδοσφαιριστών και τις σκληρές μονομαχίες και ταχύτατο ρυθμό.

Πιο αποτελεσματικοί και ψύχραιμοι οι παίκτες της Νίκης, εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν σκοράροντας τρία τέρματα, με τρεις διαφορετικούς σκόρερς (23΄ Ρογγότης, 42΄ Προβατίδης, 62΄ Σούκιας). Από την άλλη πλευρά η ομάδα της Χαλκιδικής παρουσίασε σοβαρά αμυντικά κενά, ενώ και επιθετικά ελάχιστες ήταν οι φορές που απείλησε σοβαρά. Κορυφαία στιγμή των φιλοξενουμένων ήταν στο 55΄ όταν η κεφαλιά του Σταυρόπουλου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Τόλιου.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Ζαρογιάννης της Αγκαθιάς, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής ο κ. Μπουμαρσόπουλος, βοηθοί οι κ.κ. Νίκζας και Μάνος, όλοι από τον σύνδεσμο Λάρισας.

Νίκη Αγκαθιάς: Τόλιος, Κίτσας Ελ (90΄ Πατσιαβούρας), Λιόλιος, Ρογγότης (85΄ Γιαννόπουλος), Ζαρογιάννης, Κασαπίδης, Τριανταφυλλίδης, Μούδιος, Χατζόπουλος (72΄ Πέτκος), Προβατίδης (58΄ Σούκιας), Γκελοσάνι.

ΠΟ Τρίγλιας: Παλαβράκης, Ευθυμιάδης, Προκοπίου (46΄ Σγουρής), Μπέσσας, Μενεγκάλι, Καρατζάογλου (65΄ Μουτζίκος), Σουάνης (65΄ Πάλλας), Σαρβανίδης, Σταυρόπουλος (77΄ Κεχαγιάς), Ντούνγκα, Λιόνης.

AGA TRIG 1 AGA TRIG 2 AGA TRIG 3 AGA TRIG 4 AGA TRIG 5 AGA TRIG 6 AGA TRIG 7 AGA TRIG 8 AGA TRIG 9 AGA TRIG 10 AGA TRIG 11 AGA TRIG 12 AGA TRIG 13 AGA TRIG 14 AGA TRIG 15 AGA TRIG 16 AGA TRIG 17 AGA TRIG 18 AGA TRIG 19

Προηγούμενο άρθροΓ Εθνική – 2ος όμιλος: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΜελιτέας Μελίτης – Βέροια 0-4. Μόνη πρώτη η «Βασίλισσα» με εύκολη επικράτηση – Βίντεο – Φώτο