Νίκη Αγκαθιάς-Μακροχώρι 3-1. Πρόκριση στους 4 για τη Νίκη, αξιόμαχο το Μακροχώρι. – βίντεο-φωτό

Στον ημιτελικό του κυπέλλου Ημαθίας προκρίθηκε η Νίκη Αγκαθιάς νικώντας το Μακροχώρι με 3-1, ανατρέποντας το 0-1 του πρώτου αγώνα.

Η ομάδα της Αγκαθιάς αγωνίστηκε με κάποιες απουσίες βασικών παικτών (Τόλιος, Ζαρογιάννης, Προβατίδης, Χατζόπουλος) και στο πρώτο ημίχρονο ίδρωσε αρκετά να επιβληθεί του μαχητικού Μακροχωρίου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30′ με τον Γκελοσάνι, αλλά ο Γρηγόρης Ηλιάδης στο 36′ με σουτ-φάουλ από το κέντρο(!) έγραψε το 1-1. Στο 42′ όμως ο Σούκιας έδωσε εκ νέου πρωτοπορία στη Νίκη, σημειώνοντας το 2-1. Στις καθυστερήσεις μάλιστα του ημιχρόνου, η πλάστιγα φάνηκε να γέρνει οριστικά προς τη μεριά των γηπεδούχων, όταν αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων Θεοδοσιάδης που ανέτρεψε τον Γκελοσάνι εκτός περιοχής.

Το τελικό 3-1 σφράγισε ο Σούκιας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Διαιτητής ο κ. Παρασίου, βοηθοί οι κ.κ. Παρασίου και Πίτος.

Νίκη Αγκαθιάς: Γιδαρόπουλος, Πατσιαβούρας (46′ Ρογγότης), Γιαννόπουλος, Λιόλιος (46′ Τριανταφυλλίδης), Κίτσας Ελ, Πέτκος (46′ Κασαπίδης), Μούδιος, Αβραμόπουλος, Σούκιας, Γκελοσάνι, Κίτσας Ευγ.

Μακροχώρι: Θεοδοσιάδης, Δημητριάδης, Ηλιάδης, Τσολακίδης, Δαλήγγαρος (77′ Ψάλτης), Τσακαλίδης, Βύζας (46′ Τσιαμπάς), Βοργιατζίδης (59′ Λουκίδης), Λιλιόπουλος, Γκιλιόπουλος Χολέβας (45′ Πατσιαβούρας).

Δείτε το βίντεο:

AGA MAKR 1 AGA MAKR 2 AGA MAKR 3 AGA MAKR 4 AGA MAKR 5 AGA MAKR 6 AGA MAKR 7 AGA MAKR 8 AGA MAKR 9 AGA MAKR 10 AGA MAKR 11 AGA MAKR 12 AGA MAKR 13 AGA MAKR 14

Προηγούμενο άρθροΜ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΦΑΣ Νάουσα 2-1. Με ανατροπή ο Μέγας στα ημιτελικά! – βίντεο-φωτό.
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: H δεύτερη «χιονισμένη» υπερσελήνη της χρονιάς