Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΦΑΣ Νάουσα 2-1. Με ανατροπή ο Μέγας στα ημιτελικά! – βίντεο-φωτό.

Το πιο αμφίρροπο ζευγάρι των προημιτελικών του κυπέλλου της ΕΠΣΗ, ανέδειξε νικητή τον Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων, που νίκησε 2-1 τον ΦΑΣ Νάουσα και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Δυνατά ξεκίνησαν οι φιλοξενούμενοι τον αγώνα, αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους πριν συμπληρωθεί το πρωτο δεκάλεπτο. Στο 9′ ο Αθανασιάδης με γυριστή άπιαστη κεφαλιά, έγραψε το 0-1 αιφνιδιάζοντας τον Αργυρόπουλο. Ο Μέγας απάντησε στο 25′ με δυνατό σουτ του Λίτσι που πέρασε μόλις άουτ πάνω από τα δοκάρια του Ζάχου. Άλλες δύο ευκαιρίες έχασε ο Κερμανίδης στο 40′ και 43′, όμως τα Τρίκαλα βρήκαν απάντηση πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στο 45′ ο νεαρός Παπαδόπουλος με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη οι δύο ομάδες κυνήγησαν με πείσμα τη νίκη, δημιουργώντας αμφότερες ευκαιρίες για γκολ. Από ένα δοκάρι είχαν ο Παρσόπουλος για τα Τρίκαλα (50′) και ο Καραγιάννης για τη Νάουσα (55′).

Την ανατροπή για τον Μέγα πέτυχε ο Παρσόπουλος με κεφαλιά στο 60′, γράφοντας το τελικό 2-1.

Διαιτητής ο κ. Καραγκιζόπουλος, βοηθοί οι κ.κ. Παπαδάκης και Χαλατζιούκας.

Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Μηνούδης (58′ Ατανάσοφ), Κιρκιλιανίδης Η. (46′ Τζιλόπουλος), Τσιρίδης, Πέικος, Κιρκιλιανίδης Ι, Ζησιόπουλος, Αναδολού (46′ Κουκουράκης), Παπαδόπουλος (82′ Σωτηράκης), Παρσόπουλος, Λίτσι.

ΦΑΣ Νάουσα: Ζάχος, Παντζαρτζίδης, Περηφανόπουλος, Αθανασιάδης, Λαφάρας (46′ Γατουρτζίδης), Τόσιος, Λαμπριανίδης (76′ Στογιάννης), Κερμανίδης, Παπακωνσταντίνου (58′ Φωτόπουλος), Δασκαλάκης, Καραγιάννης.

Φωτο:

TRI NAOY 1 TRI NAOY 2 TRI NAOY 3 TRI NAOY 4 TRI NAOY 5 TRI NAOY 6 TRI NAOY 7 TRI NAOY 8 TRI NAOY 9 TRI NAOY 10 TRI NAOY 11 TRI NAOY 12 TRI NAOY 13 TRI NAOY 14 TRI NAOY 15 TRI NAOY 16 TRI NAOY 17

Προηγούμενο άρθροΑλεξάνδρεια – Τα Παιδιά της Άνοιξης: Πρόσκληση στον ετήσιο χορό
Επόμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς-Μακροχώρι 3-1. Πρόκριση στους 4 για τη Νίκη, αξιόμαχο το Μακροχώρι. – βίντεο-φωτό