Νίκη Αγκαθιάς – Κεραυνός Επισκοπής 7 – 0. Επιστροφή στις νίκες με επτάρα! – βίντεο – φωτό

Επιστροφή στις νίκες μετά το στραβοπάτημα στο Μακροχώρι για την πρωτοπόρο της Α1 Νίκη Αγκαθιάς, που  συνέτριψε με 7-0 την ομάδα του Κεραυνού Επισκοπής.

Το παιχνίδι δεν αντέχει ιδιαίτερης κριτικής, μιας και η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων φάνηκε τεράστια. Στο πρώτο ημίχρονο η Νίκη προηγήθηκε 4-0, με σκόρερς τους  Ζαρογιάννη (12΄), Βούλγαρη (30΄, 32΄) και Τριανταφυλλίδη (43΄). Δύο δοκάρια με πανομοιότυπο τρόπο (οριζόντια) είχε στο πρώτο ημίχρονο ο Ξαγοράρης, που φάνηκε ότι μετά το χαμένο πέναλτι στο Μακροχώρι, η γκίνια συνεχίζει να τον κυνηγάει..  Στο 44΄ ο Ιωακειμίδης απόκρουσε εντυπωσιακά το χτύπημα πέναλτι του Παραστατίδη.

Στο ίδιο τέμπο η επανάληψη με τον Ευγένη Κίτσα να αναλαμβάνει ρόλο εκτελεστή και με προσωπικό χατ τρικ (61΄, 64΄, 78΄), να διαμορφώνει το τελικό 7-0. Σίγουρα δεν ήταν η τυχερή μέρα του Χάρη Παραστατίδη η σημερινή, αφού εκτός από το πέναλτι έχασε 2-3 σπάνιες ευκαιρίες στην επανάληψη να πετύχει το γκολ της τιμής για την ομάδα του.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του Στέφανου Παρασίου και οι υποδείξεις των βοηθών κκ. Γιαγκιτζόγλου και Χαραλαμπίδη.

Νίκη Αγκαθιάς: Ιωακειμίδης, Τριανταφυλλίδης, Παπασυμεών, Μοσχόπουλος, Παντελίδης, Γρηγοριάδης (30΄ Λίτσι), Κίτσας Ε, Ιορδανόπουλος (46΄ Σιδηρόπουλος), Βούλγαρης (46΄ Καραγιάννης), Ξαγοράρης (64΄ Κίτσας Π), Ζαρογιάννης.

Κεραυνός Επισκοπής: Δημητρίου, Μιχαηλίδης, Σκέμι, Πασχάλης, Αναστασιάδης (75΄ Αδαμίδης), Ντατσής (57΄ Γεωργιάδης), Τσόπτσης, Σίμος, Καρυπίδης, Παραστατίδης, Μιχαηλίδης (46΄ Λότρης).

Φώτο:

AG KER EPI 1AG KER EPI 2AG KER EPI 3AG KER EPI 4AG KER EPI 5AG KER EPI 6AG KER EPI 7AG KER EPI 8AG KER EPI 9AG KER EPI 10AG KER EPI 11AG KER EPI 12AG KER EPI 13AG KER EPI 14AG KER EPI 15AG KER EPI 16AG KER EPI 17AG KER EPI 18AG KER EPI 19AG KER EPI 20AG KER EPI 21AG KER EPI 22AG KER EPI 23AG KER EPI 24AG KER EPI 25AG KER EPI 26AG KER EPI 27

Προηγούμενο άρθροΑΣ Νέας Γενεάς Νικομήδειας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-6. Εύκολη νίκη με καρέ του σούπερ Μάριου Αργυρόπουλου. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΑτρόμητος Διαβατού – Άρης Παλαιοχωρίου 0-4. Νίκησε και παρέμεινε κοντά στην πρώτη τετράδα. – Βίντεο – Φώτο