NIKH Αγκαθιάς-ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου 0-2 «Οι παίκτες αφιέρωσαν τη νίκη στον Δ. Πρίντζιο» (φωτό-βίντεο)

NIKH Αγκαθιάς-ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου 0-2 «Οι παίκτες αφιέρωσαν τη νίκη στον Δ.

Bill ok a1

Πρίντζιο» (φωτό-βίντεο)

Επέστρεψαν στις νίκες οι κιτρινόμαυροι του Δημήτρη Πρίντζιου και μάλιστα μέσα σε μία από τις πιο δύσκολες έδρες της κατηγορίας, στην Αγκαθιά απέναντι στην τοπική Νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι τακτικής με αρκετά επιφυλακτικές τις δύο ομάδες. Ευκαιρίες ελάχιστες, το παιχνίδι είχε ρυθμό και πάθος και σε γενικές γραμμές φάνηκε μοιρασμένο.

Στην επανάληψη φάνηκε η ποιότητα μεσοεπιθετικά της ομάδας του Παλαιοχωρίου και με δύο τέρματα από τους Σ. Λίτσι και Βλάχο, πήρε την σπουδαία εκτός έδρας νίκη με τελικό σκορ 2-0.

DSC02765

-Να σημειωθεί ότι τη σημερινή νίκη όλοι οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ Παλαιοχωρίου την αφιερώνουν στον προπονητή τους Δημήτρη Πρίντζιο, για όποια άδικα και κακεντρεχή σχόλια αντιμετώπισε κατά τη διάρκεια της εβδομάδας.

-Ο ίδιος από μέρους του χαρίζει τη σημερινή επιτυχία σε ένα συγκεκριμένο άνθρωπο που βρίσκεται πάντα δίπλα του και τον στηρίζει σε όλες τις δύσκολες στιγμές.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ  ΑΡΗ Παλαιοχωρίου:

«Η διοίκηση, ο προπονητής και οι παίκτες του Άρη Παλαιοχωρίου ευχαριστούμε τους υπευθύνους της Νίκης Αγκαθιάς για την άριστη φιλοξενία που παρείχαν στην αποστολή της ομάδας μας. Υποσχόμαστε να ανταποδώσουμε ανάλογα κατά το παιχνίδι του δευτέρου γύρου στην έδρα μας».

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

aa1aa3aa2aa5aa4DSC02654aa6DSC02656DSC02657DSC02660DSC02669DSC02670DSC02683DSC02702DSC02672DSC02703DSC02685DSC02736DSC02718DSC02731DSC02764DSC02765DSC02763DSC02767

Προηγούμενο άρθροΑΛΙΑΚΜΩΝ Νησελίου-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Πλατάνου 3-6 «Πρώτη νίκη για τον Πλάτανο» (φωτό-βίντεο)
Επόμενο άρθροΑΕ Σχοινά-ΘΥΕΛΛΑ Σταυρού 1-1 «Σταύρωσαν τα ξίφη τους μπλε και πράσινοι» (Δηλώσεις Παπακωνσταντίνου, Σίμου)