ΑΕ Σχοινά-ΘΥΕΛΛΑ Σταυρού 1-1 «Σταύρωσαν τα ξίφη τους μπλε και πράσινοι» (Δηλώσεις Παπακωνσταντίνου, Σίμου)

Bill ok a1

Στο 1-1 έμειναν οι ΑΕ Σχοινά με την φιλοξενούμενη Θύελλα Σταυρού. Στο πρώτο ημίχρονο ο Σχοινάς μπήκε δυνατά και έχασε πέναλτι με τον Δημήτρη Κίτσα. Η πίεση των γηπεδούχων συνεχίστηκε στο πρώτο ημίχρονο που ήταν καλύτεροι και με νέο πέναλτι που κέρδισαν άνοιξαν το σκορ με τον Αλέκο Μαραγκό στο 35΄.

Στην επανάληψη ο Σταυρός άρχισε να βγαίνει πιο συχνά σε επικίνδυνες αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος μία από αυτές ισοφάρισε στο 75΄ με τον Αλμπανάκη. Στον εναπομείναντα χρόνο η ΑΕ Σχοινά βγήκε μαζικά μπροστά και παρά την αποβολή του Στόιου με δεύτερη κίτρινη στο 82΄, ήταν η ομάδα που πίεσε περισσότερο για να πάρει τη νίκη, χάνοντας δύο καλές ευκαιρίες προς το τέλος.

Διαιτητής ο κ. Μαρόπουλος, με βοηθούς τους κκ. Ιασονίδη και Παζαρτζικλή

ΑΕ Σχοινά: Σίμος, Γρίβα, Πατρίκας, Στόιος, Τολιόπουλος, Μαραγκός, Μπενίσκος, Κρουστάλλης, Σεβαστιάδης, Κίτσας Δ., Κωτούλας.

ΘΥΕΛΛΑ Σταυρού: Αποστολίδης, Τσίλης, Κολίτσης, Δαρδακούλης, Ιωσηφίδης, Ισλάμι, Μυλωνάς Αλ, Κλάψης, Κούνιος, Μυλωνάς Αχ, Αθανασίου.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και δηλώσεις στο βίντεο:

dd1dd2dd3DSC02784dd4DSC02788DSC02792DSC02795DSC02796DSC02789DSC02797DSC02799DSC02802DSC02805DSC02806DSC02807DSC02812DSC02808DSC02814DSC02815DSC02817

Προηγούμενο άρθροNIKH Αγκαθιάς-ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου 0-2 «Οι παίκτες αφιέρωσαν τη νίκη στον Δ. Πρίντζιο» (φωτό-βίντεο)
Επόμενο άρθροΦΙΛΙΠΠΟΣ Μελίκης-Π.Ν. Αράχου 3-3 Γκολ, θέαμα ..και μοιρασιά.