Μακεδονικός – Βέροια 2-1. Αδίκησε τον εαυτό της η Βέροια. Μεγάλη νίκη για τον Μακεδονικό. – Βίντεο – Φώτο

Η Βέροια γνώρισε την ήττα σήμερα από τον Μακεδονικό με 2-1 και δεν κατάφερε να κάνει το δύο στα δύο στη σημερινή 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’  Εθνικής κατηγορίας.

Ρεπορτάζ: Στέλιος  Νίκας

Το παιχνίδι ήταν μέτριο στο πρώτο μέρος με τον Μακεδονικό να πατάει καλύτερα στο γήπεδο να δημιουργεί κάποιες ευκαιρίες και σε μία από αυτές στο 34 ‘ ο Ρένο με κεφαλιά έκανε το 1-0 σκορ με το οποίο τελείωσε το ημίχρονο χωρίς να δημιουργηθεί κάποια αξιόλογη φάση.

Στην επανάληψη η ομάδα του Νίκου Παπανώτα  μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κυριάρχησε στο χώρο του κέντρου δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες αλλά οι επιθετικοί της ήταν φλύαροι στην τελική προσπάθεια. Μπακάλης, Σκαθαρούδης και Βεργώνης έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για τη «Βασίλισσα» στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ στο 72’ ο Μυλωνάς κατάφερε με σουτ να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης για τους φιλοξενούμενους .

Οι  ποδοσφαιριστές του Νίκου Παπανώτα δεν πρόλαβαν να χαρούν την ισοφάριση, καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα ο Τσουκάνης βγήκε μόνος του πλάσαρε τον Μπλατσιώτη  και πέτυχε το 2-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το παιχνίδι. Επόμενο παιχνίδι για την Βέροια την Κυριακή στις 14 Οκτωβρίου, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΟ Τρίγλιας εντός έδρας, ενώ ο Μακεδονικός θα  κοντραριστεί εκτός έδρας με τον Μελιτέα Μελίτης.

Διαιτητής ο κος Τσακαλίδης με βοηθούς τους κ.κ Γούτα, Μαλανδρή.

Μακεδονικός

Γουμάγιας, Χατζηκωνσταντίνου, Τριανταφυλλίδης(78’ Κρουστάλλης), Δούμας, Τζιαμπάζης, Ζαφειρίδης, Μούσα(71’ Μπαρντούσι), Γαρύφαλλος , Τσουκάνης, Ρένο (82’ Αγγελούδης), Καρλόπουλος(85’ Δήμου).

Βέροια

Μπλατσιώτης, Μουχάλης, Τσιότρας(66’ Μυλωνάς), Μουρατίδης, Μαραγκός, Βεργώνης, Κυριακίδης(87’ Μισαηλίδης), Κανούλας, Μπακάλης, Σκαθαρούδης( 60’ Τσικόπουλος), Μπλέτσας(84’ Ιωάννου).

MAKE BER 1 MAKE BER 2 MAKE BER 3 MAKE BER 4 MAKE BER 5 MAKE BER 6 MAKE BER 7 MAKE BER 8 MAKE BER 9 MAKE BER 10 MAKE BER 11 MAKE BER 12 MAKE BER 13 MAKE BER 14 MAKE BER 15 MAKE BER 16 MAKE BER 17 MAKE BER 18 MAKE BER 19 MAKE BER 20 MAKE BER 21 MAKE BER 22 MAKE BER 23 MAKE BER 24 MAKE BER 25 MAKE BER 26 MAKE BER 27

Προηγούμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς – Ολυμπιακός Κυμίνων 1 – 1. Κόστισαν οι τραυματισμοί στη Νίκη απέναντι στον αξιόμαχο Ολυμπιακό. – βίντεο – δηλώσεις προπονητών
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια :Με μεγάλη παρουσία κόσμου η 15η γιορτή παραδοσιακής πίτας. – Βίντεο – Φώτο