Άρης Παλαιοχωρίου- Εθνικός Κλειδίου 4-2. Χόρευαν στον βούρκο τα μωρά του Πρίντζιου – (Βίντεο- Φώτο )

Παίζοντας σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο  ο Άρης Παλαιοχωρίου κατάφερε να επικρατήσει του Εθνικού Κλειδίου με 4-2.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν και το πιο ενδιαφέρον της συνάντησης καθώς οι γηπεδούχοι μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 2’ με τον Ανάσταση. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν 4’ αργότερα με τον  Κεχαγιά που με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Με το γκολ αυτό οι φιλοξενούμενοι   το παιχνίδι και για τα επόμενα λεπτά το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Στο 32’ ο Βλάχος  έκανε το 2-1 σκορ με το οποίο έκλεισε και το ημίχρονο  .Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο τις πολλές απουσίες του Εθνικού.

Έτσι στο 60’ έκαναν το 3-1 με τον Πλέσκα με ανάποδη κεφαλιά ενώ στο 67’ Ο Αναστάσης έκανε το 4-1. Η ομάδα του Μπάμπη Πετρίδη μείωσε στις καθυστερήσεις με πέναλτι στο 90’ του Περηφανόπουλου. Συμπερασματικά  θα λέγαμε ότι κέρδισε η καλύτερη ομάδα ενώ οι φιλοξενούμενοι φάνηκαν ανταγωνιστικοί μόνο στο α’ ημίχρονο .

Διαιτητής ο κος Μαλούτας με βοηθούς τους κ.κ. Γαβρά , Τριανταφυλλίδη.

Άρης Παλαιοχωρίου

Βασιλείου, Ατανάσωφ, Ταμπουράς (60’ Σωτηράκης), Χατζόπουλος,  Πατρίκας, Τσάκαλος, Βλάχος,  Τσιρίδης,  Αναστάσης,  Καθρέπτης (20’ Γκιτσας), Πλέσκας ( 78’ Χρυσάφης).

Εθνικός Κλειδίου

Ευαγγελόπουλος, Τοπούζης, Οικονομόπουλος, Περηφανόπουλος, Καλυβιώτης, Κεχαγιάς Α., Αδαμίδης, Βελικούδης, Γιαννουχαηλίδης, Κεχαγιάς Ν.( 70’ Δρακούλης) ,Κιρκιλιανίδης.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

DSC04748DSC04749 1DSC04751 1DSC04752DSC04753DSC04755DSC04757DSC04758DSC04761DSC04763DSC04764DSC04765DSC04767DSC04768DSC04769DSC04772DSC04773DSC04774DSC04775

Προηγούμενο άρθροΑγκαθιά – Πλάτανος 5 -1. Άνετα οι πρωτοπόροι! – (βίντεο – δηλώσεις Παυλόπουλου)
Επόμενο άρθροΤο ανέκδοτό μας: Η ευτυχία ήταν πιο ψηλά…