Αγκαθιά – Πλάτανος 5 -1. Άνετα οι πρωτοπόροι! – (βίντεο – δηλώσεις Παυλόπουλου)

Ευρεία και εύκολη νίκη για την πρωτοπόρο του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ, Νίκη Αγκαθιάς. Επικράτησε του Μακεδονικού Πλατάνου με 5-1 σε ένα παιχνίδι που συνάντησε αντίσταση μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όπου και το σκορ έμεινε ισόπαλο στο 1-1.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3′ ο Λέκκας με δυνατό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά. Οι γηπεδούχοι χωρίς να πιάσουν σπουδαία απόδοση δημιούργησαν δυο τρεις ακόμη ευκαιρίες, αλλά ο Μακεδονικός βρήκε την ευκαιρία να ισοφαρίσει με μία στημένη φάση. Στο 25′ σε καλοχτυπημένο φάουλ του Στεργιόπουλου απ τα δεξιά, βρέθηκε μόνος του ο Μαυρίδης από κοντά και με διπλή προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Διακόπουλου. Στη συνέχεια και παρά την πίεση των γηπεδούχων, το σκορ δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα.

Ημίχρονο: 1-1.

Στην επανάληψη το σκηνικό άλλαξε ολοκληρωτικά. Η Νίκη μπήκε φουριόζα να καθαρίσει από νωρίς το ματς, γεγονός που κατάφερε άμεσα, πετυχαίνοντας 3 γκολ σε μόλις 6 λεπτά!

Ο Σαμψωνίδης προ κενής εστίας στο 52′ έδωσε την πρωτοπορία στην Αγκαθιά, γράφοντας το 2-1.

Σειρά πήρε ο νεαρός Ζησιόπουλος που με προσωπικό χατ τρικ (55′, 58′, 75′) διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Άριστοι ο διαιτητής κ. Παυλίδης και οι βοηθοί του κκ. Αργυρίου και Ασβεστάρας.

Νίκη Αγκαθιάς: Διακόπουλος, Λιακόπουλος, Χαντζόπουλος(55′ Κοκοφτόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Μοσχόπουλος, Ζέρης, Σαμψωνίδης, Ζησιόπουλος, Νιάκας(48′ Γατόπουλος), Λέκκας, Βενιόπουλος.

Μακεδονικός Πλατάνου: Γκουγκούδης, Τσιλιόπουλος, Τσουλάκης, Μουσιάρης(73′ Γαλατσίδας), Βασιλειάδης(66′ Μηνούδης), Μαυρίδης, Γιαννιώτης, Στεργιόπουλος, Δρομπουλιανούδης, Παπαμιχαήλ, Ουζούνης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC03015DSC03018DSC03019DSC03021DSC03024DSC03025DSC03026DSC03027DSC03029 1DSC03032DSC03035DSC03036DSC03038DSC03040DSC03041DSC03046

Προηγούμενο άρθροΒόλεϊ Παγκορασίδων: Κέρδισε 3-1 το ντέρμπι με τον Ίκαρο ο ΓΑΣ. Καρέ – καρέ ο τραυματισμός Χουτζοπούλου (Βίντεο )
Επόμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου- Εθνικός Κλειδίου 4-2. Χόρευαν στον βούρκο τα μωρά του Πρίντζιου – (Βίντεο- Φώτο )