Άρης Παλαιοχωρίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 0-3. Κέρδισε και οδηγεί την κούρσα – Βίντεο – Φώτο

Μεγάλη νίκη του ΓΑΣ Ροδοχωρίου σήμερα μέσα στο Παλαιοχώρι, καθώς επικράτησε του τοπικού Άρη με 0-3 και παρέμεινε πρώτος στον σχετικό πίνακα της βαθμολογίας της Α’ Ερασιτεχνικής.

Καθοριστικό σημείο του αγώνα η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Μιχαηλίδη Π. στο τέλος του ημιχρόνου, επειδή τράβηξε αντίπαλο από την φανέλα και από κει και πέρα και με το Ροδοχώρι να προηγείται με 0-1 το δεύτερο ημίχρονο έγειρε προς την μεριά των φιλοξενούμενων, οι οποίοι πέτυχαν αλλά δύο τέρματα και έφυγαν με τους τρεις βαθμούς της νίκης περνώντας μέσα από μια δύσκολη έδρα. Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 32’ ο Πατατούκας ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων και με προβολή έκανε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους. Νωρίτερα ο ίδιος ποδοσφαιριστής με δυνατό σουτ στο 26’ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρίδη. Σκορ ημιχρόνου 0-1.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν αλλά δύο τέρματα με τον Μπρέγκου στο 49’ όταν με δυνατή κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Νίκου έστειλε την μπάλα στο αριστερό γαμα του εμβρόντητου Θεοδωρίδη, ενώ τον δείκτη του σκορ έκλεισε ο Νίκου ο οποίος με προβολή έκανε το 0-3 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.  Σημαντικότερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους αυτή του 78’ όταν ο Ρογιάννης μόνος μπροστά από τον Ιωακειμίδη δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα χάνοντας μοναδική ευκαιρία.

Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι η νίκη του ΓΑΣ ήταν δίκαιη, καθώς έδειξε ότι ήταν καλύτερη ομάδα στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, ενώ το Παλαιόχωρι προδόθηκε για μία ακόμα φορά από τα αμυντικά του λάθη, ενώ μετά την φάση της αποβολής δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση. Επόμενο παιχνίδι για τους γηπεδούχους η αναμέτρηση εκτός έδρας με τον Εθνικό Κλειδίου, ενώ το Ροδοχώρι υποδέχεται στην έδρα του τον Κοπανό.

Διαιτητής ο κος Καραντώνης με βοηθούς τους κ.κ Καραγκιζόπουλο, Νησελίτη.

Άρης Παλαιοχωρίου

Θεοδωρίδης(Μάτρακας), Ρογιάννης, Παντόπουλος, Βασιλείου, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος (72’ Χότζα), Μιχαηλίδης Π., Χατζόπουλος, Μπακιρτζής(90’ Σκρέτα) , Χρυσάφης (56’ Μιχαηλίδης Α.), Παναπακίδης.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Ιωακειμίδης, Παπαδόπουλος Ν(90’ Ποζιάδης, Λίπε, Ασλάνογλου, Μισαηλίδης (82’ Τενεκετζή), Μαγγίζης Μπρέγκου, Ουέλινγκτον, Νίκου, Πατατούκας (72’ Μισιρλίδης ), Μουρουζίδης (87’ Φραγγής).

PALAI RODOX 1 PALAI RODOX 2 PALAI RODOX 3 PALAI RODOX 4 PALAI RODOX 5 PALAI RODOX 6 PALAI RODOX 7 PALAI RODOX 8 PALAI RODOX 9 PALAI RODOX 10 PALAI RODOX 11 PALAI RODOX 12 PALAI RODOX 13 PALAI RODOX 14 PALAI RODOX 15 PALAI RODOX 16 PALAI RODOX 17 PALAI RODOX 18 PALAI RODOX 19

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – Αγροτικός Αστέρας Αγ. Βαρβάρας 4-0. Όλα τα γκολ στην επανάληψη.. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Η εκδήλωση κοπής πίτας της Ακαδημίας ποδοσφαίρου “ΤΗΛΕΜΑΧΟΙ” Αλεξάνδρειας. (Βίντεο-φωτό)