![DSC00716](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/07/DSC00716-696x391.jpg)
Ένα πολιτισμικό γεγονός που μαγνήτισε πλήθος κόσμου και γέμισε σήμερα το βράδυ το Αμφιθέατρο Αλεξάνδρειας, ήταν η σπουδαία μουσικοχορευτική παράσταση της Εστίας Ρουμλουκιωτών με τον αναπολητικό τίτλο: “..πάει καιρός”.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Ο κόσμος παρακολούθησε μία υπερπαραγωγή με συμμετοχή 150 χορευτών κάθε ηλικίας, εντυπωσιακές φορεσιές και πλούσια μουσική παραδοσιακή επένδυση. Εξαιρετική ήταν η όλη οργάνωση στην παρουσίαση των χορών, των ηθών και εθίμων της Ελλάδας και ιδιαίτερα της Μακεδονίας μας.