![D400-(6)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/12/D400-6-696x391.jpg)
Τα Τρίκαλα έλαμψαν σήμερα γιορτάζοντας την έλευση των Χριστουγέννων, με την εορταστική εκδήλωση και τη φωταγώγηση του δέντρου.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Η κεντρική πλατεία του χωριού φόρεσε τα γιορτινά της, καθώς τοπική αρχή, σύλλογοι και σχολεία διοργάνωσαν την εξαιρετική γιορτή που περιείχε: παιδικές χορωδίες, χριστουγεννιάτικο θεατρικό, Άι Βασίλη, δώρα και εορταστικά γλυκά και εδέσματα.
Δείτε βίντεο και εικόνες της φαντασμαγορικής βραδιάς στα Τρίκαλα.