![DSC00245](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2017/05/DSC00245-696x391.jpg)
Εκδήλωση προς τιμή της ημέρας γιορτής της μητέρας, διοργάνωσε ο Φιλόπτωχος-Φιλοπρόοδος Σύλλογος Γυναικών Αλεξάνδρειας, στο κοσμικό καφέ GARDEN στο κέντρο της πόλης.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Την εκδήλωση συντόνισε η Πρόεδρος κα Κατερίνα Βέτσιου, ενώ ανταποκρίθηκαν θερμά στο κάλεσμα με την παρουσία τους τα μέλη του Συλλόγου. Ξεχώρισε μεταξύ άλλων η βράβευση της κας Έφης Καραγιάννη, μητέρας του Αλεξανδρινού πρωταθλητή των Special Olympics Νίκου Τουλίκα, ως αξιέπαινο πρότυπο Ελληνίδας μητέρας.