Φιλικό: Άρης Παλαιοχωρίου – Παλατίτσια 1-1 «Πειραμάτων συνέχεια..» (φωτο-βίντεο)

Bill ok a1
Ρεπορτάζ:Βασίλης Σιμόπουλος

Δύο ομάδες που θα «κονταροχτυπηθούν» στο φετινό πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ καθώς και αρκετά έμπειρες στην κατηγορία αυτή, έμειναν στην ισοπαλία (1-1) στο δημοτικό στάδιο του Παλαιοχωρίου. Άρης Παλαιοχωρίου και ΠΑΟ Παλατίτσια έπαιξαν με αρκετή όρεξη και διάθεση να προσφέρουν θέαμα, αν και η αφόρητη ζέστη δεν ήταν και ό,τι καλύτερο για τους ποδοσφαιριστές, στην προσπάθειά τους να παίξουν ποδόσφαιρο.

Στο παιχνίδι τώρα, η ομάδα του Άρη φάνηκε καλύτερη και θα μπορούσε από το πρώτο ημίχρονο να τελειώσει το παιχνίδι, αφού δεν εκμεταλλεύθηκε στο έπακρο τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε.             Στην επανάληψη και ενώ το σκορ παρέμενε στο «εύθραυστο» 1-0, λίγο πριν το τέλος οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με πέναλτι του Κακαγιάννη. Σκόρερ για τον Άρη ο Σ. Λίτσι.

Ακολουθούν φωτογραφίες και βίντεο φάσεων από το χθεσινό παιχνίδι στο Παλαιοχώρι:

ΦΩΤΟ:

DSC02857 DSC02852 DSC02851 DSC02850 DSC02845 DSC02847 DSC02842 DSC02825 DSC02834 DSC02831

Προηγούμενο άρθροΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ Έναρξη προετοιμασίας.
Επόμενο άρθροΦιλικό: Μακεδονικός Πλατάνου-Αλιάκμων Νησελίου 4-2 Χορταστικό ματς! (φωτο-βίντεο)