Φιλικό: Μακεδονικός Πλατάνου-Αλιάκμων Νησελίου 4-2 Χορταστικό ματς! (φωτο-βίντεο)

Bill ok a1
Ρεπορτάζ:Βασίλης Σιμόπουλος

Ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι έγινε σήμερα στον Πλάτανο, όπου ο γηπεδούχος Μακεδονικός επικράτησε του Αλιάκμονα Νησελίου με 4-2. Ήταν ένα παιχνίδι που αποζημίωσε τους θεατές που το παρακολούθησαν, γεμάτο φάσεις και γκολ.

Καλύτερη ομάδα ο Πλάτανος, ειδικά στο α΄ ημίχρονο, παρά τις κάποιες απουσίες του και τις αλλαγές του Γιάννη Βασιλειάδη στο β΄ ημίχρονο, επικράτησε δίκαια.    Η νεανική ομάδα του Παύλου Ζερδαλή, έδειξε το ταλέντο της μπροστά, σκοράροντας δις, αλλά παρουσίασε κάποια κενά στην άμυνα.

Σκόρερς για τον Πλάτανο οι Κίρτσογλου (2), Καρδουλαμάς και το τέταρτο ήταν αυτογκόλ.

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες και βίντεο με φάσεις από τον αγώνα:

ΦΩΤΟ:

DSC02709 DSC02715 DSC02718 DSC02719 DSC02720 DSC02722 DSC02724 DSC02733 DSC02740 DSC02744 DSC02749 DSC02750 DSC02752

Προηγούμενο άρθροΦιλικό: Άρης Παλαιοχωρίου – Παλατίτσια 1-1 «Πειραμάτων συνέχεια..» (φωτο-βίντεο)
Επόμενο άρθροΦιλικό: ΑΕ Σχοινά-Αναγέννηση Κολινδρού 3-3 «Ατσάλινες επιθέσεις, χάρτινες άμυνες..» (φωτο-βίντεο)