«Πλησίασε την κορυφή» ΠΟΝ Άραχου – Θύελλα Σταυρού 2- 1(Βίντεο-φωτογραφίες)

bil2
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Σιμόπουλος

Σε ένα ματς με έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον για την ΠΟΝ  Άραχου και σε ένα ιδιαίτερα βαρύ τερέν, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση της αξιόμαχης Θύελλας Σταυρού και να φύγουν νικητές, με ένα πέναλτι του Μερόκη στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος των γηπεδούχων που στο α΄ ημίχρονο είχαν πολλές χαμένες ευκαιρίες και 2 δοκάρια, αλλά η καλή αμυντική διάταξη των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με το άγχος για τη νίκη του Άραχου, διατηρούσε το 0 – 0 και στην επανάληψη.

Το «ηλεκτροσόκ» που χρειαζόταν οι γηπεδούχοι για να αφυπνιστούν ήρθε από τον Σαρηγιαννίδη της Θύελλας, που έγραψε το 0 -1 κόντρα στη ροή του αγώνα. Από εκεί και μετά, η ομάδα του Άραχου έδειξε μεγάλη πίστη και αγωνιστικότητα και κατάφερε να γυρίσει το ματς, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Δερμιτζόγλου και κατακτώντας τελικά τη σημαντική νίκη στα ..χασομέρια!!

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φωτογραφίες

DSC02297 DSC02306 DSC02338 DSC02322 DSC02314

Προηγούμενο άρθρο«Μοιρασιά στην Κορυφή» Αλιάκμων Νησελίου – Νηρέας Βέροιας 2- 2. (Βίντεο-φωτογραφίες)
Επόμενο άρθροΜακεδονικός Πλατάνου – ΠΑΟ Παλατίτσια 4 – 6!«Αγγλικό σκορ ή παιχνίδι water polo;» (Βίντεο-φωτογραφίες)