Μακεδονικός Πλατάνου – ΠΑΟ Παλατίτσια 4 – 6!«Αγγλικό σκορ ή παιχνίδι water polo;» (Βίντεο-φωτογραφίες)

bil2
Ρεπορτάζ: Βασίλειος Σιμόπουλος

Χόρευαν στη βροχή και στη λάσπη οι επιθετικοί των δύο ομάδων στο ματς Πλάτανος – Παλατίτσια, ενώ οι άμυνες μάλλον πήγαν …περίπατο. Οι δύο ομάδες επιδόθηκαν σε ένα πρωτοφανές ρεσιτάλ ευστοχίας στο α΄ ημίχρονο, με το σκορ στην ανάπαυλα να είναι 4 – 4! Στο β΄ ημίχρονο κρίθηκε και ο νικητής της αναμέτρησης, ο οποίος ήταν οι φιλοξενούμενοι, εκμεταλλευόμενοι στο έπακρο την επιθετική τους δεινότητα, σε συνδυασμό με την αποβολή που άφησε στην επανάληψη τον Πλάτανο με 10 ποδοσφαιριστές.

Τελικό σκορ 4 – 6!! (Σωτηρίου Α. 4 / Κακαγιάννης Β. 2,  Κοτσαμπασόπουλος  Δ. 2,  Τσέος,  Σαρηγιαννίδης).

Διαιτητής:  Παυλίδης, με βοηθούς τους Ασβεστάρα και Μπακάλη(ο Β΄ βοηθός αντικατέστησε τον Τριανταφυλλίδη)

Μακεδονικός Πλατάνου: Τζιούρας, Τορουνίδης, Τζιλιόπουλος, Αποστόλου, Σωτηρίου Α, Γαλατσίδας, Σωτηρίου Μ, Καρδούλανας, Μαυρίδης, Βασιλειάδης, Αθανασιάδης.

ΠΑΟ Παλατίτσια: Στυλίδης, Κουτζιαμπασόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτζαμπασόπουλος, Τσέος, Κακαγιάννης Σ, Τσαπράνης, Φωτιάδης, Σαρηγιαννίδης, Κακαγιάννης Β, Λιόλιος.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φωτογραφίες

DSC02340 DSC02342 DSC02365 DSC02359 DSC02377

Προηγούμενο άρθρο«Πλησίασε την κορυφή» ΠΟΝ Άραχου – Θύελλα Σταυρού 2- 1(Βίντεο-φωτογραφίες)