Βόλεϊ κορασίδων: ΓΑΣ Μελικής- Μ. Αλέξανδρος Τρίκαλων 0-3

Εντυπωσίασαν οι Κορασίδες του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων.

Επικράτησαν και πάλι οι Κορασίδες του Μ. Αλέξανδρου Τρικάλων του ΓΑΣ Μελίκης και πήραν την 12η νίκη σε σύνολο 15 αγώνων.

Τα κορίτσια της Μελίκης αρκετά βελτιωμένα από την αναμέτρηση του πρώτου γύρου μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο σετ, ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ, αλλά οι παίκτριες του Μ. Αλέξανδρου κατάφεραν να επιβληθούν και να κερδίσουν το σετ.

Στη συνέχεια του αγώνα η εμφανής υπεροχή του Μ. Αλέξανδρου έριξε την ψυχολογία των αντιπάλων και τα επόμενα δύο σετ έληξαν με μεγάλη διαφορά πόντων υπέρ των φιλοξενούμενων.

Τελικό σκορ: 20-25, 7-25, 14-25

Ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων το Σάββατο 01 Φεβρουαρίου στις 16:00, στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, αντιμετωπίζει τον Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ2 και καλεί το φίλαθλο κοινό να απολαύσει την ομάδα που από την πρώτη χρονιά εμφάνισης στα γήπεδα, έβαλε ισχυρά θεμέλια για μια λαμπρή πορεία στο μέλλον.

Σύνθεση ομάδας: Παύλου Μαρία, Χούχα Σοφία, Παύλου Πέρσα, Χούχα Ναόμι, Γρηγοράκη Ιωάννα, Μακρίδου Ιωάννα, Σαμλίδου Θεοπούλα, Φεσατίδου Άρτεμη, Χριστοδουλοπούλου Βασιλική.

Προπονήτρια: Βασιλακάκη Μαρία.