Βόλεϊ γυναικών: ΓΑΣ Αλεξάνδρεια-Αίας Κιλκίς 0-3. (Βίντεο-φωτό)

Στον αποψινό αγώνα βόλεϊ γυναικών, που διεξήχθη στο κλειστό ΔΑΚ Αλεξάνδρειας, οι γυναίκες του ΓΑΣ ήρθαν αντιμέτωπες με την ήττα, χάνοντας με 0-3 από την φιλοξενούμενη ομάδα του Αία Κιλκίς.

Αγαθούλα Γεωργιάδου 1
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Στο πρώτο σετ του αγώνα ο Αίας πήρε προβάδισμα από το ξεκίνημα και συνέχισε να αγωνίζεται με δυναμικότητα. Οι παίκτριες του ΓΑΣ σταθερά κατέβαλλαν αξιόλογη προσπάθεια με έκδηλο πάθος και προσπάθησαν να μικρύνουν την βαθμολογική τους διαφορά. Τα μικρά λάθη τους όμως έδιναν την ευκαιρία στην φιλοξενούμενη ομάδα να ξεφεύγει στους πόντους και τελικά να επικρατήσει.

Το τελευταίο σετ του αγώνα ήταν άκρως απολαυστικό και θεαματικό για τους φιλάθλους, με τις παίκτριες να τα δίνουν όλα στον αγωνιστικό χώρο και να προσφέρουν εντυπωσιακές φάσεις. Τα τελευταία λεπτά κύλησαν με έξτρα αγωνία και ενθουσιασμό καθώς οι δύο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο εναλλάξ στο σκορ μέχρι και το 23-23.

Τα σετ: 13-25 (32’), 15-25 (22΄), 23-25 (25΄).

Συνθέσεις:

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια: Κούγκα Ελευθερία, Δαμιανίδου Σοφία, Τζήκα Αικατερίνη,  Δελιοπούλου Δ., Μαρούδη Δήμητρα, Πουρλιοτοπούλου Β., Ματράκα Μελπομένη, Ματράκα Ζωή, Δαμιανίδου Ευαγγελία, Μπλαχάβα Ελισάβετ. Υπεύθυνη ομάδας: κ. Βασιλακάκη Μαρία.

Αίας Κιλκίς: Κωσταντινίδου Χ., Σταμπούλη Η., Κατικαρίδου Ε., Λιάλια, Καντίδου Δ., ΚωφίλουΟ., Λαΐου Κ., Φούρα Ξ., ΝαλμπαντίδουΧ..Υπεύθυνος ομάδας: Σολκίδης  Α.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παρακάτω στο βίντεο:

GA AL AI KILK 1GA AL AI KILK 2GA AL AI KILK 3GA AL AI KILK 4GA AL AI KILK 5GA AL AI KILK 29GA AL AI KILK 30GA AL AI KILK 31GA AL AI KILK 7GA AL AI KILK 8GA AL AI KILK 9GA AL AI KILK 10GA AL AI KILK 11GA AL AI KILK 12GA AL AI KILK 13GA AL AI KILK 14GA AL AI KILK 15GA AL AI KILK 16GA AL AI KILK 17GA AL AI KILK 18GA AL AI KILK 19GA AL AI KILK 20GA AL AI KILK 21GA AL AI KILK 22GA AL AI KILK 23GA AL AI KILK 24GA AL AI KILK 25GA AL AI KILK 26GA AL AI KILK 27GA AL AI KILK 28

Προηγούμενο άρθροΒόλεϊ παγκορασίδων: Έχασε το παιχνίδι ο ΓΑΣ με 0-3. – (Βίντεο-φώτο)
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Χιονίζει στην Αλεξάνδρεια – Βίντεο