Βόλεϊ γυναικών: Happy end για τον ΓΑΣ Αλεξάνδρεια 3 – Γ.Σ Κοζάνης 1. – (Βίντεο-φώτο)

Ένα από τα σημαντικότερα και θεαματικότερα παιχνίδια της φετινής σεζόν διαδραματίστηκε απόψε στο κλειστό ΔΑΚ Αλεξάνδρειας με τις γυναίκες του ΓΑΣ να υποδέχονται τις φιλοξενούμενες του Γ.Σ Κοζάνης και να κερδίζουν το παιχνίδι με 3-1 στα σετ.

Αγαθούλα Γεωργιάδου 1
Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα στον αγωνιστικό χώρο, πηγαίνοντας εναλλάξ πόντο πόντο και καθιστώντας το παιχνίδι έξτρα απολαυστικό..Η κερκίδα πήρε φωτιά στο πρώτο σετ όταν το σκορ ξεπέρασε τους 25 πόντους και οι ομάδες ήταν μια ανάσα από την νίκη του σετ. Τελικά έληξε με 29-31 υπέρ της Κοζάνης.

Η ήττα με τόσο μικρή διαφορά πείσμωσε τις Αλεξανδρινές και με τέρμα τα γκάζια αγωνίστηκαν  ανατρέποντας την συνέχεια του παιχνιδιού.. Κατέκτησαν με πάθος τα επόμενα 3 σετ και έγραψαν το δικό τους χαρούμενο τέλος στον σημερινό αγώνα..

Τα σετ: 29-31, 25-19, 25-6, 25-10

Δείτε το πλούσιο ρεπορτάζ που ακολουθεί:

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

Φώτο:

GAL KOZ 1GAL KOZ 2GAL KOZ 3GAL KOZ 4GAL KOZ 5GAL KOZ 6GAL KOZ 7GAL KOZ 8GAL KOZ 9GAL KOZ 10GAL KOZ 11GAL KOZ 12GAL KOZ 13GAL KOZ 14GAL KOZ 15GAL KOZ 16GAL KOZ 17GAL KOZ 18GAL KOZ 19GAL KOZ 20GAL KOZ 21GAL KOZ 22GAL KOZ 23GAL KOZ 24GAL KOZ 25GAL KOZ 26GAL KOZ 27GAL KOZ 28GAL KOZ 29GAL KOZ 30GAL KOZ 31GAL KOZ 32GAL KOZ 33GAL KOZ 34GAL KOZ 35GAL KOZ 36GAL KOZ 37

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – Θύελλα Σταυρού 5-0. «Θύελλα» ήταν σήμερα ο Αστέρας. – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΓΑΣ Αλεξάνδρεια: Διεξαγωγή φιλικών παιχνιδιών των τμημάτων υποδομής με τα αντίστοιχα τμήματα του Αιγινιακού