![σφαίρα όπολου](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2018/05/σφαίρα-όπολου-696x369.jpg)
Δικογραφία σχηματίστηκε εις βάρος αγνώστων έπειτα από καταγγελία 51χρονου ημεδαπού και κατοίκου Βέροιας, ο οποίος παρέλαβε ταχυδρομικώς στην οικία του φάκελο που στο εξωτερικό του ανέγραφε τη λέξη “ΠΕΘΑΝΕΣ”.
Στο εσωτερικό του περιείχε φυσίγγιο πυροβόλου όπλου διαμετρήματος 9 χιλιοστών. Ο φάκελος με το περιεχόμενό του κατασχέθηκαν και πρόκειται να σταλούν για εργαστηριακή εξέταση.
Να σημειωθεί ότι ο παθών είναι μέλος και Γραμματέας της Τ.Ο. Χρυσής Αυγής Ημαθίας.