Τρίκαλα – Κοπανός 3-1 -Άλλη μια εύκολη νίκη για τον Μέγα! – (βίντεο-δηλώσεις Θ. Σαμαρά)

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, ξεπερνώντας εύκολα σήμερα και το εμπόδιο του μαχητικού ΓΑΣ Κοπανού με σκορ 3-1.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 40΄, όταν από φάουλ του Κουκουράκη και ασίστ του Κίτσα, ο Πατατούκας σκοράρισε εύκολα σε κενή εστία. Δοκάρι στο 43΄είχε ο Σαμαράς, με τεχνικό σουτ που επιχείρησε εντός περιοχής. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Κίτσας με φοβερό σουτ βολέ έγραψε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις της νίκης.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τον δυνατό αέρα να αποτελεί αρνητικό παράγοντα στην ανάπτυξη του παιχνιδιού. Παρόλα αυτά, στο 70΄ με ένα αναπάντεχο γκολ με μακρινό σουτ του Δημούλτση ο Κοπανός μείωσε σε 2-1, προσδίδοντας στο παιχνίδι το χαμένο του ενδιαφέρον.

Τελικά στο 82΄ ο κορυφαίος παίκτης των Τρικάλων Θωμάς Σαμαράς με δυνατό σουτ κλείδωσε τη νίκη, γράφοντας το τελικό 3-1.

Χωρίς προβλήματα το έργο του διαιτητή κ. Κωστούλη και των βοηθών του κκ. Πίτου και Παπαδάκη.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Ιωακειμίδης, Ζωγράφος, Συμπεθέρης, Κουκουράκης, Αθανασιάδης, Μηνούδης, Ταταρίδης, Πατατούκας (65΄Σούρλας), Τασίδης (46΄Κουντουράς), Κίτσας (55΄Νασούφι), Σαμαράς.

ΓΑΣ Κοπανού: Χαβιαρόπουλος, Χαραλαμπίδης, Τόσκα, Πρόιος, Κατσουγιαννόπουλος, Κουκουτσίδης (66΄Σιδηρόπουλος), Μισαηλίδης (46΄Δημούλτσης), Σπανός, Ντέλλας, Κελέσμητος, Τριανταφυλλίδης (55΄Μποζίνης).

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα – γκολ – δηλώσεις στο βίντεο:

DSC07571DSC07573DSC07575DSC07576DSC07577DSC07579DSC07581DSC07587DSC07588DSC07589DSC07591DSC07596DSC07598DSC07600DSC07603DSC07619DSC07625

Προηγούμενο άρθροΔόξα Λιανοβεργίου- ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-3. Κέρδισε για να κάνει ήσυχη Λαμπρ(ή) ανιδη. . Μικρής έκτασης επεισόδια -Βίντεο – φωτο
Επόμενο άρθροΠαλατίτσια: Αναβίωσε με μεγάλη επιτυχία το αρχαίο έθιμο των Λαζαρίνων.