Δόξα Λιανοβεργίου- ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-3. Κέρδισε για να κάνει ήσυχη Λαμπρ(ή) ανιδη. . Μικρής έκτασης επεισόδια -Βίντεο – φωτο

Με τον Σωκράτη Λαμπριανίδη να πετυχαίνει δύο τέρματα και να βρίσκεται για άλλο ένα παιχνίδι σε εξαιρετική κατάσταση η ΑΕ Αλεξάνδρειας  κατάφερε να περάσει από τη δύσκολη έδρα του Λιανοβεργίου και να επικρατήσει της τοπικής ομάδα.ς με 3-1.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή σε θέση οδηγού στο παιχνίδι και δημιούργησαν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 15’με τον Λίτσι  ο οποίος από το ύψος της μεγάλης περιοχής  επιχείρησε σουτ που κατέληξε ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 27’ η ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη  άνοιξε το σκορ όταν μετά από μεταβίβαση του Δημήτρη Καφέ ο Λαμπριανίδης με ωραίο γυριστό σουτ έγραψε το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 45 ‘είχαμε την ισοφάριση για την ομάδα της Δόξας όταν ο διαιτητής Βρέσκας έδωσε πέναλτι σε ανατροπή του Τζέπη από τον Πιπιλιάρη. Την υπόδειξη του διαιτητή αμφισβήτησαν έντονα οι παίκτες της Αλεξάνδρειας. Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Πόλυς Τόζογλου ο οποίος έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και  στο 66’ πέτυχαν τέρμα με τον συνήθη ύποπτο Δημήτρη Καφέ  ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ασθενή απόκρουση του Θεόδωρου ύστερα από σουτ που πραγματοποίησε ο Λαμπριανίδης και από κοντά έκανε το 1-2 για την Αλεξάνδρεια.

Τρία  λεπτά αργότερα ο Λαμπριανίδης έκανε το 1-3  και κάπου εκεί το παιχνίδι έλαβε τέλος  με την Αλεξάνδρεια να παίρνει ένα ακόμα σημαντικό τρίποντο . Στο 71’ ο διαιτητής Βρέσκας διέκοψε για 2 περίπου  λεπτά το παιχνίδι λόγω μικροεντάσεων  που σημειώθηκαν μεταξύ του ποδοσφαιριστή της Δόξας Καραπατσά και φιλάθλων.

Στη φάση αυτή ο διαιτητής απέβαλε τον Καραπατσά με δεύτερη κίτρινη κάρτα . Να σημειώσουμε πώς στο 52 τραυματίστηκε ο Λίτσι  οποίος αποχώρησε υποβασταζόμενος και η συμμετοχή του στον αγώνα της Μεγάλης Τετάρτης με τον ΠΑΟ Κουφαλίων κρίνεται αμφίβολη. Τέλος να σημειώσουμε ότι στο 13 ο διαιτητής Βρέσκας ακύρωσε γκολ των γηπεδούχων σημειώνοντας σε θέση οφσάιντ τον Κύρτσογλου.

Διαιτητής ο κος Βρέσκας με βοηθούς τους κ.κ. Ιασωνίδη , Μουσενίκα.

Συνθέσεις

Δόξα Λιανοβεργίου

Θεοδώρου, Τόζογλου Χ., Τόζογλου Π., Νουσιόπουλος, Παπαδόπουλος, Καραπατσάς,  Τζέπης (83’ Ντόι), Μπαντής, Κύρτσογλου , Θεοδώρου, Σουρλόπουλος.

ΑΕ Αλεξάνδρειας

Καρακούτσης, Νικολόπουλος(72’ Ιορδανόπουλος), Σαρηγιαννίδης, Σκούρα (46’ Αργυρίου), Λίτσι (52’ Πέικος), Λαμπριανίδης, Αβραμόπουλος, Κούκλας, Μαγγανάρης, Πιπιλιάρης,  Καφές.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ- δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

Δείτε τα μικρής έκτασης επεισόδια στο βίντεο:

Φωτο:

DSC06092
ΔΟΞΑ Λιανοβεργίου
DSC06090

DSC06081DSC06084DSC06085DSC06086DSC06088DSC06089DSC06095DSC06096DSC06098DSC06099DSC06100DSC06101DSC06102DSC06105DSC06107DSC06119DSC06121DSC06122DSC06124DSC06125DSC06126DSC06128

Προηγούμενο άρθροΑλεξάνδρεια: Σύλληψη για παρεμπόριο από την ομάδα ΔΙΑΣ στην Αλεξάνδρεια
Επόμενο άρθροΤρίκαλα – Κοπανός 3-1 -Άλλη μια εύκολη νίκη για τον Μέγα! – (βίντεο-δηλώσεις Θ. Σαμαρά)