Θύελλα Σταυρού – Ολυμπιακός Λουτρού 3-3. Ενδιαφέρον φιλικό με ωραίο θέαμα και πολλά γκολ.- Βίντεο – Φώτο

Ένα ενδιαφέρον φιλικό διεξήχθη απόψε στο γήπεδο του  Σταυρού μεταξύ της τοπικής Θύελλας και του Ολυμπιακού  Λουτρού.

Τελικό αποτέλεσμα 3-3 με τις δύο ομάδες να αποδίδουν ωραίο θέαμα και να ικανοποιούν τους λίγους φιλάθλους που βρίσκονταν στο γήπεδο. Ο Λουτρός μπήκε δυνατά στο Α’ ημίχρονο και έχοντας τον αέρα υπέρ του κατάφερε στο 10’ να προηγείται με 2-0 με τέρματα των Αναστασόπουλου Δ.Ε και Αναστασόπουλου Δ.

Στην συνέχεια η Θύελλα προσπάθησε να αντιδράσει κυρίως μετά το 25’ και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο 37’ με δύο γκολ των  Σαμαρά και Κούσα..Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με το Λουτρό να βρίσκει πάλι τον δρόμο προς τα δίχτυα και να προηγείται με τον Τριανταφυλλόπουλο. Το γκολ της ισοφάρισης για την Θύελλα ήρθε λίγο πριν τη λήξη του παιχνιδιού με σουτ του Γ. Σαμαρά γκολ το οποίο αμφισβητηθηκε έντονα από το Λουτρό καθώς υποστήριξαν ότι ο παίκτης που έκανε την σέντρα στον Σαμαρά βρισκόταν σε θέση οφσάιντ. Στο σημείο αυτό διεκόπη το παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήραν τον δρόμο προς τα αποδυτήρια.

Να ευχηθούμε στον Γιώργο Σαμαρά καλή επιτυχία στο έργο του καθώς η Θύελλα είναι η πρώτη προπονητική απόπειρα.