ΑΣ Ροδοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-1 Σκόνταψε ο δικέφαλος. Παράπονα Μ. Πετρίδη για τη διαιτησία. (βίντεο- φωτο)

Πρεμιέρα σήμερα για το πρωτάθλημα της Α1 της ΕΠΣΗ και στο Ροδοχώρι έγινε ίσως το πιο αμφίρροπο και ενδιαφέρον ματς της πρεμιέρας.

ΓΑΣ Ροδοχωρίου και ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε επιφυλακτικά και από τις δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει το ρυθμό, αλλά χωρίς να σημειωθεί η μεγάλη φάση.

Η επανάληψη είχε και όλο το ζουμί..

Ο δικέφαλος μπήκε δυνατά και αφού έχασε αρχικά μια καλή ευκαιρία με τον Ασλάνογλου, με τον Κασαπίδη να πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα, κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 55′ με τον Παναγιώτη Κίτσα.

dsc02329
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας

Η νίκη φάνηκε να γέρνει προς τους φιλοξενούμενους, αφού το Ροδοχώρι δεν κατάφερνε να φανεί απειλητικό ούτε στην επανάληψη. Παρ’ όλα αυτά ο ΠΑΟΚ δεν κλείδωσε τη νίκη του πετυχαίνοντας ένα δεύτερο γκολ. Αυτό, σε συνάρτηση της αποβολής του προπονητή του ΠΑΟΚ Μπάμπη Πετρίδη, έκανε τους γηπεδούχους να αναθαρρήσουν και να εκμεταλλευτούν την πρώτη επικίνδυνη ευκαιρία τους κερδίζοντας πέναλτι. Ο Μπρέγκου ευστόχησε από την άσπρη βούλα ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο 78′, με τα υπόλοιπα λεπτά να μην αλλάζουν το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Διαιτητής ο κ. Μαλούτας και βοηθοί οι κκ. Νατσούρας και Ασβεστάρας.

Πολλά παράπονα για τη διαιτησία εξέφρασε στην κάμερά μας ο προπονητής του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, κ. Μπάμπης Πετρίδης.

Οι αρχικές 11άδες

ΓΑΣ Ροδοχωρίου: Κασαπίδης, Ρίσσου, Τσίπης, Τενεκετζής, Θεοδωρόπουλος, Φρέντι, Ντάτσης, Κοτζαχρήστος, Παπαδής, Μπρέγκου, Βούλγαρης.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Ευαγγελόπουλος, Κούκλας, Μπουκλάς Γ, Μπουκλάς Α, Κίτσας Ελ, Ασλάνογλου, Κίτσας Π, Κίτσας Ευ, Κίτσας Σπ, Χατζηστεφάνου, Καρατάσος.

Δείτε στιγμιότυπα και δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

dsc02318dsc02320dsc02327dsc02333dsc02339dsc02346dsc02349dsc02356dsc02365dsc02374dsc02375dsc02379dsc02385dsc03676

Προηγούμενο άρθροΑΕ Αλεξάνδρειας -ΑΕ Χαρίεσσας 2-1..Δείτε το γκολ της αγωνιστικής (Βίντεο δηλώσεις φώτο )