ΑΕ Αλεξάνδρειας -ΑΕ Χαρίεσσας 2-1..Δείτε το γκολ της αγωνιστικής (Βίντεο δηλώσεις φώτο )

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ΑΕ Αλεξάνδρειας στο πρωτάθλημα της Α1ΕΠΣ Ημαθίας .Οι πράσινοι κατάφεραν να επικρατήσουν πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ με 2-1 της σκληροτράχηλης ομαδας του Χρήστου Μποζίνη.

Το Α’ημίχρονο κύλησε με την Αλεξάνδρεια να ελέγχει το παιχνίδι όμως μια καλή έμπνευση του Τουμάρα στο 22’ ο οποίος βλέποντας τον Μυλωνά λίγο έξω από την εστία του σούταρε λίγο κάτω από την γραμμή του κέντρου  και κατάφερε να σημειώσει το γκολ της αγωνιστικής .Λίγο αργότερα η Χαρίεσσα παραλίγο να σημειώσει και δεύτερο τέρμα όταν από γύρισμα στο Μυλωνά και κακή υποδοχή του τελευταίου παραλίγο ο Γραμματικός να χριστεί σκόρερ.

Την απάντηση για την ΑΕ Αλεξάνδρεια έδωσε λίγο πριν τη λήξη του Α’ημίχρονου ο Λίτσι όταν με ωραία κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Καφέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια και έτσι η λήξη του ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 0-0.

dsc08258
ΑΕ Αλεξάνδρειας

Η επανάληψη ήταν ένας επιθετικός μονόλογος της Αλεξάνδρειας η οποία δημιούργησε σωρεία ευκαιριών αλλά οι παίκτες της είχαν κακά τελειώματα. Στο 63’ο πρωτοεμφανιζόμενος Λαμπριανίδης με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έδωσε την πρωτοπορία στην ομάδα του Κυριάκου Καρασαββίδη διώχνοντας το άγχος για τους γηπεδούχους οι οποίοι έδειξαν διάθεση να κερδίσουν το παιχνίδι αλλά είχαν και την πίεση της πρεμιέρας. Και οι δύο ομάδες διαμαρτύρονται ζητώντας από ένα πέναλτι ενώ θα πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στην ομάδα του Χρήστου Μποζίνη για τον έξυπνο στήσιμο της ομάδος του  που παραλίγο να του δώσει το βαθμό της ισοπαλίας.

dsc08257
ΑΕ Χαρίεσσας

Στα ευχάριστα του σημερινού αγώνα και η προσέλευση του κόσμου που φαίνεται ότι αγκαλιάζει την προσπάθεια της ομάδας.

Διαιτητής ο Κος  Παυλίδης με βοηθούς τους κ.κ Καραιωσήφ και Μπακάλη.

ΑΕ Αλεξάνδρεια: Μυλωνάς, Νικολόπουλος, Γρηγοριάδης, Σαρηγιαννίδης, Πέικος, Αβραμόπουλος, Λίτσι, Ηλιάδης, Πέτκος, Λαμπριανίδης, Καφές .

ΑΕ Χαρίεσσας: Ηλιάδης, Τηλκερίδης, Δελητζάκης, Σταμάτης, Ιωαννίδης, Τουμάρας, Κοτσογιαννίδης, Τσαλμάς, Παμπουχίδης, Γραμματικός, Στογιάννης.

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα και όλα τα γκολ στο βίντεο:

Δείτε τις δηλώσεις στο Βίντεο:

s5510006s5510005dsc08248s5510016s5510017s5510018s5510019dsc08249dsc08246s5510025s5510028s5510030

Προηγούμενο άρθροΟ ΑΡΗΣ Παλαιοχωρίου ευχαριστεί
Επόμενο άρθροΑΣ Ροδοχωρίου – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 1-1 Σκόνταψε ο δικέφαλος. Παράπονα Μ. Πετρίδη για τη διαιτησία. (βίντεο- φωτο)