Ρίξε κόκκινο στην κάλπη! Κάλεσμα στήριξης του ΚΚΕ και της Λαϊκής Συσπείρωσης από τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς

Όλοι εμείς οι εκπαιδευτικοί που συμμετέχουμε στις αυτοδιοικητικές εκλογές με τα ψηφοδέλτια της Λαϊκής Συσπείρωσης καλούμε

τον κόσμο της εκπαίδευσης, όλους τους συναδέλφους μας, τη νεολαία, τον κόσμο της εργασίας και του πολιτισμού, τους άνεργους και τους αγρότες σε μαζική στήριξη και συμπόρευση με το ΚΚΕ στις ευρωεκλογές και με τη Λαϊκή Συσπείρωση στους Δήμους και τις Περιφέρειες.

Ιδιαίτερα καλούμε τους συναδέλφους μας να γυρίσουν την πλάτη στα κόμματα και τις αυτοδιοικητικές παρατάξεις που ευθύνονται για την εξαθλίωση του λαού μας, για το πετσόκομμα των μισθών και των συντάξεων, για τη φοροληστεία, για την εργασία ως τα βαθιά γεράματα, για τις συντάξεις-επιδόματα, για την αδιοριστία των νέων συναδέλφων, την εργασιακή ανασφάλεια, την ομηρεία των χιλιάδων συναδέλφων μας αναπληρωτών…

Γυρίζουμε την πλάτη στο πολιτικό προσωπικό των αστικών κομμάτων που με τις πολιτικές τους τσακίζουν τις ζωές μας και που σήμερα φόρεσαν τα ψεύτικα προσωπεία των «ανεξάρτητων» κι «αυτοδιοικητικών».

Βάζουμε μπροστά τις δικές μας ανάγκες!

Για το δίκιο μας!

Για τη ζωή μας!

Στις 26 Μάη γεμίζουμε τις ευρωκάλπες με τα ψηφοδέλτια με το σφυροδρέπανο του ΚΚΕ και με τα γαρύφαλλα της Λαϊκής Συσπείρωσης σε Δήμους και Περιφέρειες.

Οι υποψήφιοι εκπαιδευτικοί

  1. Βαλαής Δημήτρης – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος
  2. Δημητρίου Γιώργος – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος
  3. Θεοδωρίδου Ανθονίκη – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  4. Καραβίδας Δημήτρης – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος
  5. Μακρή Μαρία – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  6. Μαυρομάτης Κυριάκος – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος
  7. Μουστάκα – Σπυριδοπούλου Μαρία – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  8. Μπιβόλτση Αλίκη – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  9. Μπόσκου Κατερίνα – Υποψήφια Περιφερειακή Σύμβουλος
  10. Παπαβασιλείου Αναστασία – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  11. Κοκοζίδου Άννα – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  12. Παπαδοπούλου Μαρίνα–Μαρία – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  13. Ρηγόπουλος Κώστας – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος
  14. Σοφρόνωφ – Ταμπάκη Ιωάννα – Υποψήφια Περιφερειακή Σύμβουλος
  15. Ταϊπλιάδου Κατερίνα – Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος
  16. Τσεχελίδης Ιωάννης – Υποψήφιος Περιφερειακός Σύμβουλος
  17. Χατζησάββας Παναγιώτης – Υποψήφιος Δημοτικός Σύμβουλος