ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Βέροια 1-4. Ανώτερη η “Βασίλισσα” έναντι του μαχητικού δικέφαλου. – βίντεο-φωτό

Ανώτερη ως ομάδα η Βέροια επικράτησε με 4-1 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και μάλιστα εκτός έδρας στο πρώτο μεταξύ τους προημιτελικό του κυπέλλου Ημαθίας.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδα Γκιώνης

Αν και με αρκετούς αναπληρωματικούς στη σύνθεσή της η “Βασίλισσα” και κόντρα σε ένα βαρύ τερέν, κατάφερε να σκοράρει τέσσερα γκολ στα πιο καίρια σημεία του αγώνα. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου και στο 41′ ο Μεληκιώτης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Μόλις  στο δεύτερο λεπτό της επανάληψης στο 47′ ο Μυλωνάς διαμόρφωσε το 0-2, για να ολοκληρώσουν το θρίαμβο της Βέροιας οι Τρούπκος το 85′ και Καράμπελας στο 87′ εκτοξεύοντας το σκορ στο 0-4. Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ μείωσε στο τελικό 1-4 με σκόρερ τον Λαδά στο 89′.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο ΠΑΟΚ δικαιούνταν σίγουρα κάποιο επιπλέον γκολ, εφόσον είχε και δύο δοκάρια. Διαιτητής ο κ. Μάστακας, βοηθοί οι κ.κ. Τυριακίδης και Τσεχελίδης του συνδέσμου Μακεδονίας.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Θεοδώρου, Λαδάς, Μπουκλάς Γ (34′ Κίτσας Ελ), Κούκλας Αρ, Βουλγαρόπουλος, Χαρισούδης (70′ Ζωγράφος), Κίτσας Ν, Αργυρόπουλος, Πετράι (45′ Κούκλας Β), Βεζυργιανοπουλος (67′ Πέτκος), Μπουκλάς Ανδ.

Βέροια: Μπλατσιώτης, Ζούρκος, Λεβίδης, Τσιότρας, Μουρατίδης, Σοφιανίδης (79′ Παπαστεργίου), Παπουτσίδης, Καράμπελας, Μυλωνάς (85′ Κώττας), Μεληκιώτης (57′ Βασίλτσης), Τσικόπουλος.

ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 1 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 2 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 3 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 4 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 5 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 6 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 7 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 8 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 9 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 10 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 11 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 12 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 13 ΠΑ ΑΛ ΒΕΡ 14

Προηγούμενο άρθροΤα αποτελέσματα των πρώτων προημιτελικών του κυπέλλου ΕΠΣΗ.
Επόμενο άρθροΦΑΣ Νάουσα-Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων 0-0. Ανοιχτοί λογαριασμοί για τη ρεβάνς. – βίντεο-φωτό