ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΠΑΟ Κουλούρας 4-2. Αποθέωση του επιθετικού ποδοσφαίρου. – βίντεο – φωτό

Γκολ και θέαμα σήμερα στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας ανάμεσα στον έμπειρο πρωτοπόρο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας και στο νεοφώτιστο νεανικό σύνολο του ΠΑΟ Κουλούρας.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Σε ένα χορταστικό ποδοσφαιρικό ματς που ενθουσίασε τον κόσμο που το παρακολούθησε, ο ΠΑΟΚ διατήρησε το +5 της διαφοράς από το δεύτερο Ροδοχώρι, επικρατώντας 4-2 του ΠΑΟ Κουλούρας. Μιας ομάδας που δεν κλείστηκε στα καρέ της για να παίξει αντιποδόσφαιρο, αντί αυτού έπαιξε ανοικτά και επιθετικά απέναντι σε έναν ανώτερο αντίπαλο.

Το σκορ άνοιξε στο 28΄ ο Θεοδώρου, με διαγώνιο σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής. Το 2-0 σημείωσε ο Γ. Κίτσας στο 39΄ πλασάροντας εύκολα από θέση τετ α τετ.

Ημίχρονο 2-0.

Με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, με ένα πανέμορφο σε εκτέλεση γκολ από τον Τεμιρτζόγλου. Ο παίκτης της Κουλούρας έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, πέρασε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε στο κενό τέρμα από δύσκολη πλάγια θέση. Ο ΠΑΟΚ δεν επέτρεψε παραπέρα κινδύνους, σημειώνοντας στο 75΄ το 3-1 με τον “Γκόγκιτς”, που πλάσαρε υποδειγματικά στα δίχτυα από πλάγια θέση. Η ομάδα της Κουλούρας αντέδρασε αστραπιαία, μειώνοντας το σκορ δύο λεπτά αργότερα. Σκόρερ στο 77΄ ο Κερίδης. Το τελικό 4-2 σημειώθηκε στο 90΄ από το νεαρό Βαλάντη Κούκλα, που “κρέμασε” με άψογο πλασέ τον αντίπαλο γκολκίπερ.

PA AL PA KOYL 1 PA AL PA KOYL 2 PA AL PA KOYL 3 PA AL PA KOYL 4 PA AL PA KOYL 5 PA AL PA KOYL 6 PA AL PA KOYL 7 PA AL PA KOYL 8 PA AL PA KOYL 9 PA AL PA KOYL 10 PA AL PA KOYL 11 PA AL PA KOYL 12 PA AL PA KOYL 13 PA AL PA KOYL 14 PA AL PA KOYL 15 PA AL PA KOYL 16 PA AL PA KOYL 17

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – ΑΕ Χαρίεσσας 4-0. Στο ρελαντί με χατ – τρικ του Βούλγαρη – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΘύελλα Σταυρού – Φίλιππος Μελίκης 2-1. Ένα ματς που τα είχε όλα! – βίντεο – φωτό