ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 1-0. Πάλεψε και δικαιώθηκε στο 93΄! – βίντεο – φωτό

Τη νίκη της ημέρας πέτυχε σήμερα, στο σπουδαιότερο παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣΗ ο ψυχωμένος ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, απέναντι σε μια ιδιαίτερα δυνατή ομάδα, τον Μέγα Αλέξανδρο Αγίας Μαρίνας. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που κυριάρχησαν οι δυνατές μονομαχίες και τα πολλά φάουλ εκατέρωθεν, το πάθος και η επιμονή του δικεφάλου ανταμείφθηκαν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, κατακτώντας μία σημαντική νίκη.

Η ομάδα του Σάκη Παγγούρα μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και σε όλο το πρώτο ημίχρονο ήταν ο κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο. Δύο κλασικές ευκαιρίες έχασε ο Μάριος Αργυρόπουλος στο 14΄ και στο 32΄, με τον έμπειρο Σωτήρη Ιωακειμίδη να τον νικάει αποτελεσματικά και στα δύο τετ α τετ. Η πρώτη μεγάλη φάση για την ομάδα του Γιάννη Καψαλιάρη σημειώθηκε στο 44′, με την κεφαλιά του Τεπετού από κοντινή πλάγια θέση να περνάει άουτ γλύφοντας το κάθετο δοκάρι του Θεοδώρου.

Ημίχρονο 0-0.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά ισορροπώντας το παιχνίδι στο χώρο του κέντρου. Στο 48΄ το σουτ του Μουχτάρη απόκρουσε σωτήρια με τα πόδια ο Θεοδώρου. Μετά το πρώτο τέταρτο της επανάληψης ο ΠΑΟΚ πήρε ξανά τα ηνία του αγώνα, με την επόμενη φάση όμως να καθυστερεί χαρακτηριστικά. Έτσι, φτάνοντας στο 70΄, μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Αργυρόπουλος, με το πλασέ του στράικερ του δικεφάλου από ευνοϊκή θέση να περνάει άουτ. Οι ασπρόμαυροι δεν τα παράτησαν και στο 79΄ έχασαν σπουδαία διπλή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. Τελικά η επιμονή του ΠΑΟΚ ευοδώθηκε στο 93΄, όταν από εκτέλεση φάουλ του Αργυρόπουλου, ο Βοριαζίδης έστειλε άθελά του τη μπάλα να αναπαυθεί στο βάθος της εστίας του Ιωακειμίδη.

Έξαλλοι οι πανηγυρισμοί των γηπεδούχων μετά το σφύριγμα της λήξης του διαιτητή Μελτζανίδη, για μια σημαντική νίκη που επιτεύχθηκε χάρη στο πείσμα τους έως το τελευταίο λεπτό.

Σε μέτρια μέρα βρέθηκε ο Μέγας Αλέξανδρος της Αγίας Μαρίνας, που εμφανίστηκε σε γενικές γραμμές κατώτερος των περιστάσεων.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μελτζανίδης, με βοηθούς τους κκ. Γιάντση και Λαζάρου.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Θεοδώρου, Κίτσας Ν, Κούκλας, Κουμπούρας, Μπουκλάς, Αραμπατζής, Χαρισούδης, Φωτιάδης, Λαδάς, Πιπιλιάρης, Αργυρόπουλος.

Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας: Ιωακειμίδης, Συμπεθέρης, Κούβαρος, Βοριαζίδης, Τζάνι, Μουχτάρης, Ρόκο, Σερασκιέρης, Τεπετός, Νιογκάνα, Κουτρουλιάς.

– ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας: Το Δ.Σ. του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας ευχαριστεί θερμά τον μεγάλο χορηγό της ομάδας “ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΚΟΤΖΑΧΡΗΣΤΟΣ Ψαράδικα”, που εδώ και τρία χρόνια στηρίζει ανελλιπώς  την προσπάθεια του συλλόγου μας. Του ευχόμαστε υγεία, δύναμη και κορυφαία επαγγελματική επιτυχία.

PA AL AO MAR 1 PA AL AO MAR 2 PA AL AO MAR 3 PA AL AO MAR 4 PA AL AO MAR 5 PA AL AO MAR 6 PA AL AO MAR 7 PA AL AO MAR 8 PA AL AO MAR 9 PA AL AO MAR 10 PA AL AO MAR 11 PA AL AO MAR 12 PA AL AO MAR 13 PA AL AO MAR 14 PA AL AO MAR 15 PA AL AO MAR 16 PA AL AO MAR 17 PA AL AO MAR 18 PA AL AO MAR 19 PA AL AO MAR 20 PA AL AO MAR 21 PA AL AO MAR 22 PA AL AO MAR 23 PA AL AO MAR 24 PA AL AO MAR 25 PA AL AO MAR 26 PA AL AO MAR 27 PA AL AO MAR 28 PA AL AO MAR 29 PA AL AO MAR 30 PA AL AO MAR 31 PA AL AO MAR 32 PA AL AO MAR 33 PA AL AO MAR 34 PA AL AO MAR 35

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – ΑΟ Μαρίνας 4 – 2. Σεφτέ στις νίκες ο Άρης, σε ένα χορταστικό παιχνίδι. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΑγροτικός Αστήρ Πλατέος – Φίλιππος Μελίκης 5-0. Σήμερα ήταν Αστέρας – Βίντεο – Φώτο