Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΟ Μαρίνας 4 – 2. Σεφτέ στις νίκες ο Άρης, σε ένα χορταστικό παιχνίδι. – βίντεο – φωτό

Επιτακτική ήταν η ανάγκη της νίκη για τον Άρη Παλαιοχωρίου σήμερα το απόγευμα, απέναντι στον ΑΟ Μαρίνας. Τα ως τώρα δεδομένα ότι οι κίτρινοι του Γιώργου Απόσογλου δεν πήραν βαθμό στις δύο πρώτες αγωνιστικές και επιπλέον η δύσκολη έξοδος που ακολουθεί γι’ αυτούς στο πρωτοπόρο Ροδοχώρι, έδωσαν επιπλέον κίνητρο για την κατάκτηση των πρώτων τους τριών βαθμών στο πρωτάθλημα.

Ρεπορτάζ:Βασίλης Κοσμάς Γκίνης

Σε έναν χορταστικό από γκολ και θέαμα αγώνα, οι γηπεδούχοι κατέκτησαν δίκαια τη νίκη απέναντι στη φιλότιμη ομάδα της Μαρίνας που προσπάθησε κι αυτή σκοράροντας δύο φορές.

Το σκορ άνοιξε στο 19΄ ο Μιχαηλίδης, στο 26΄ ο Βεζυριανόπουλος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο 29΄ πάλι με τον Μιχαηλίδη ο Άρης κατάφερε να προηγηθεί με 3-0. Στο πρώτο ημίχρονο τα γκολ έπεφταν …βροχή, αφού ο ΑΟ Μαρίνας επέστρεψε στο παιχνίδι καταφέρνοντας να μειώσει σε 3-2, με γκολ των Δήμου στο 32΄ και Τερζόπουλου στο 37΄.

Ημίχρονο 3-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σκόραραν το τελευταίο γκολ της συνάντησης με τον Μπακιρτζή στο 78΄, κλειδώνοντας την παρθενική τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Τελικό 4-2.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 32΄ έπειτα από μία διεκδίκηση τραυματίστηκε στον αυχένα ο Γιώργος Τοπασίδης του ΑΟ Μαρίνας και χρειάστηκε να διακομισθεί με ασθενοφόρο στο Νοσοκομείο Βέροιας. Αποτέλεσμα ήταν η διακοπή του αγώνα για 30 περίπου λεπτά.

Διαιτητής ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κκ. Χαλατζιούκα και Ρηγόπουλο.

Άρης Παλαιοχωρίου: Ματράκας, Ρογιάννης, Παντόπουλος, Βασιλείου, Σαρακατσιάνος Δ, Νεστορόπουλος (33΄ Γκιουλέκας), Μιχαηλίδης Π, Μπακιρτζής (80΄ Μητσιώτης), Ατανάσοφ, Μιχαηλίδης Α (68΄ Χατζόπουλος), Βεζυριανόπουλος (82΄ Αρβανίτης).

ΑΟ Μαρίνας: Αντιφάκος, Τερζόπουλος, Μισαηλίδης, Πουτακίδης, Κυριακίδης, Σαρακατσιάνος Κ (75΄ Γαβριηλίδης), Αγγελίδης, Τσέλιος Κ, Τσέλιος Α, Δήμου, Τοπασίδης (33΄ Καραγκούνης).

Φωτο:

ARPALIO AOMARIN 1 ARPALIO AOMARIN 2 ARPALIO AOMARIN 3 ARPALIO AOMARIN 4 ARPALIO AOMARIN 5 ARPALIO AOMARIN 6 ARPALIO AOMARIN 7 ARPALIO AOMARIN 8 ARPALIO AOMARIN 9 ARPALIO AOMARIN 10 ARPALIO AOMARIN 11 ARPALIO AOMARIN 12

Προηγούμενο άρθροΟ Νίκος Καρανίκας, σύμβουλος του Πρωθυπουργού στον Έμβολο
Επόμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Μ. Αλέξανδρος Αγ. Μαρίνας 1-0. Πάλεψε και δικαιώθηκε στο 93΄! – βίντεο – φωτό