ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΦΑΣ Νάουσα 3-1. Καθάρισε το ντέρμπι στην επανάληψη ο δικέφαλος. – βίντεο – φωτό

Ένας ψυχωμένος στην επανάληψη ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, πήρε το σπουδαίο τρίποντο στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής απέναντι στον ΦΑΣ Νάουσα.

Μέτριος και με αρκετά αμυντικά κενά στο πρώτο μέρος ο γηπεδούχος, αν και προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, δέχθηκε αρκετές φάσεις από τη Νάουσα με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί λίγο πριν βγει το ημίχρονο. Μάλιστα βάσει των ευκαιριών στο πρώτο μισό του αγώνα, το αποτέλεσμα μάλλον αδικούσε την ομάδα του Δημήτρη Χριστοφορίδη, που έχασε κλασικές ευκαιρίες για να πετύχει περισσότερα γκολ. Στην επανάληψη ο Φερέιρα Κινγκ βλέποντας τα αμυντικά κενά στην ομάδα του πέρασε τον έμπειρο Γιώργο Μπουκλά στα στόπερ, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να δέσει αποκτώντας σιγουριά στα μετόπισθεν. Μάλιστα με την έξυπνη τακτική των αντεπιθέσεων κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στην επανάληψη και να φτάσει στη σπουδαία νίκη.

Το σκορ άνοιξε στο 18΄ ο Γιώργος Κίτσας που πρόλαβε την έξοδο του Βόλτση και από δύσκολη πλάγια θέση έγραψε το 1-0. Στο 42΄ ο Ντέλλας από το ύψος της περιοχής με συρτό σουτ στη γωνία του Κατράνα  ισοφάρισε σε 1-1.

Ημίχρονο 1-1.

Στο 63΄ έπειτα από φάση διαρκείας στα καρέ της Νάουσας, ο Χαρισούδης με κοντινή κεφαλιά έδωσε ξανά το προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-1). Στο 70΄ από κόρνερ του Λαδά ο Γιώργος Κίτσας πήρε την κεφαλιά προ του γκολκίπερ της Νάουσας, σημειώνοντας το τελικό 3-1.

Τελικό 3-1.

Διαιτητής ο κ. Ασβεστόπουλος, βοηθοί οι κ.κ. Ιωαννίδης και Μαυρίδης όλοι του Συνδέσμου Κιλκίς.

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας (Κινγκ): Κατράνας, Κούκλας Α., Λαδάς, Μπουκλάς Α., Κίτσας Ν., Χαρισούδης (87΄ Βεζυριανόπουλος), Ζωγράφος, Κούκλας Χρ. (54΄ Θεοδώρου), Πέτκος (46΄ Μπουκλάς Γ.), Κίτσας Γ., Πετράι (90΄ Βασιλείου).

ΦΑΣ Νάουσα (Χριστοφορίδης): Βόλτσης, Πίτος, Σαρακατσιάνος (75΄ Κωστογλίδης), Περηφανόπουλος, Γιαμαλίδης (51΄ Πανάγος), Γατουρτζίδης (70΄ Μαντώς), Λούρης, Μπιγκάνος, Ντέλλας, Σοφιανίδης (83΄ Τέγος), Λαφάρας.

ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 1 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 2 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 3 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 4 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 5 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 6 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 7 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 8 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 9 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 10 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 11 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 12 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 13 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 14 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 15 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 16 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 17 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 18 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 19 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 20 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 21 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 22 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 23 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 24 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 25 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 26 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 27 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 28 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 29 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 30 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 31 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 32 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 33 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 34 ΠΑ ΑΛΕΞ ΦΑ ΝΑΟΥ 35

Προηγούμενο άρθροΑ ΕΠΣ Ημαθίας (4η αγ.): Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΑχιλλέας Νάουσας – Αγροτικός Αστήρ Πλατέος 2-1. Μεγάλη νίκη του Αχιλλέα. Άστοχο το Πλατύ – Βίντεο – Φώτο