Αχιλλέας Νάουσας – Αγροτικός Αστήρ Πλατέος 2-1. Μεγάλη νίκη του Αχιλλέα. Άστοχο το Πλατύ – Βίντεο – Φώτο

Μεγάλη νίκη πέτυχε σήμερα ο Αχιλλέας Νάουσας, καθώς επιβλήθηκε του Αγροτικού Αστέρα Πλατέος με 2-1 και φιγουράρει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, καθώς στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές έχει τρεις νίκες και μία ήττα.

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Το νικητήριο γκολ για τον Αχιλλέα πέτυχε ο Ρούσος στις καθυστερήσεις του αγώνα που εκμεταλλεύτηκε το ολέθριο λάθος του Παρασχόπουλου και με δεξί πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή έκανε το 2-1 και χάρισε την μεγάλη νίκη στους γηπεδούχους. Το πρώτο γκολ για την ομάδα του Αχιλλέα είχε πετύχει στο 65’ ο Κωστόπουλος που είχε μπει στο παιχνίδι σαν αλλαγή τέσσερα λεπτά νωρίτερα, ο οποίος δέχθηκε ωραία μεταβίβαση από τον Μπράτση και με δεξί σουτ νίκησε τον Preci.

Το γκολ της ισοφάρισης για το Πλατύ είχε πετύχει νωρίτερα ο Βούλγαρης στο 80’. Σημαντικότερες στιγμές του πρώτου ημιχρόνου ήταν οι ευκαιρίες που δημιούργησαν οι φιλοξενούμενοι  με τον  Βούλγαρη  πρώτα στο 20’  όταν   με απευθείας εκτέλεση φάουλ  η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Σάκκα , ενώ στο 40’  σε σουτ που επιχείρησε ο ίδιος ποδοσφαιριστής μέσα από τη μεγάλη περιοχή μετά από μεταβίβαση του Καραούσογλου έβγαλε την μπάλα ξυστά άουτ, ενώ ο τερματοφύλακας ήταν εκτός θέσης. Αντίστοιχα μεγάλη ευκαιρία απώλεσε ο Καραούσογλου στο 55’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα ήρθε σε αυτόν και με προβολή δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων ο οποίος αντέδρασε σωστά μπλοκαροντας την μπάλα.

Μεγάλη απόκρουση πραγματοποίησε ο Σάκκος και στο 73’ όταν εξουδετέρωσε σουτ του Καραντουλαμά διώχνοντας την μπάλα κόρνερ. Συμπερασματικά θα λέγαμε ότι ο Αχιλλέας Νάουσας εκμεταλλεύθηκε τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων πέτυχε δύο γκολ και πήρε το πολύτιμο τρίποντο, ενώ έδειξε καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού προσήλωση στην αμυντική λειτουργία και όποτε του δινόταν η δυνατότητα προσπάθησε να χτυπήσει στην κόντρα.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δεν κατάφεραν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα, προβλημάτισαν με την απόδοσή τους,  κυρίως στο πρώτο ημίχρονο,  ενώ έδειξαν ότι χρειάζονται ακόμα πολλή δουλειά για να μπορέσουν να πετύχουν τον στόχο τους που είναι η συμμετοχή τους στην διαδικασία των play-off.

Διαιτητής ο κος Γαβράς με βοηθούς τους κ.κ Ζαχαριάδη, Τσιουγγάρη.

Συνθέσεις

Αχιλλέας Νάουσας (Καραμεταξάς):

Σάκκος, Στογιάννος, Τουμάρας, Γιαμαλίδης(61’ Κωστόπουλος), Κελεσίδης, Μίσκος, Βακαλίδης, Σαξώνης, Μπράτσης , Τασιώνας(87’ Ρούσσος) ,  Λαμπρίτσιος

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος (Χουρσουζίδης)

Preci Ar. , Μοσχόπουλος, Ιορδανόπουλος(72’ Ρετζέπης) , Μηνούδης(72’ Παναπακίδης) , Ελευθεριάδης(59 Παρασχόπουλος) , Preci, Βαχανελίτης, Καραούσογλου, Κίρτσογλου, Βούλγαρης, Καραντουλαμάς.

Φωτογραφίες:

ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 1 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 2 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 3 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 4 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 5 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 6 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 7 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 8 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 9 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 10 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 11 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 12 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 13 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 14 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 15 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 16 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 17 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 18 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 19 ΑΧΙΛ ΝΑΟΥ ΠΛΑΤ 20

Προηγούμενο άρθροΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΦΑΣ Νάουσα 3-1. Καθάρισε το ντέρμπι στην επανάληψη ο δικέφαλος. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Συλλογή δειγμάτων ψαριών στη λίμνη Κορώνεια