ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΑΕ Χαρίεσσας 3 – 0. Καθάρισε “στο ρελαντί” ο ΠΑΟΚ. – βίντεο – φωτό

Χωρίς να χρειαστεί να φορτσάρει ιδιαίτερα ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στην συγκομιδή του, κερδίζοντας την ελλιπή ομάδα της ΑΕ Χαρίεσσας με σκορ 3-0.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Γκιώνης

Ο αγώνας του ΔΑΚ Αλεξάνδρειας είχε ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο οι γηπεδούχοι σαφώς ανώτεροι το έκλεισαν προηγούμενοι 2-0, καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη. Για τον δικέφαλο σκόραραν ο Πετράι στο 20΄ και ο Μάριος Αργυρόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35΄. Με το ξεκίνημα της επανάληψης και στο 50΄, οι παίκτες του ΠΑΟΚ τριπλασίασαν τα τέρματά τους με το δεύτερο γκολ του πρώτου σκόρερ τους Μάριου Αργυρόπουλου.

Διαιτητής ο κ. Κωστούλης, με βοηθούς τους κκ. Χαλατζιούκα και Γιαγκιτζόγλου.

Επόμενη και προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ εκστρατεύει στο Διαβατό και έπειτα υποδέχεται την τελευταία αγωνιστική τη Νίκη Αγκαθιάς, στο σούπερ ντέρμπι κορυφής που θα κρίνει και την πρωτιά στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Η ΑΕ Χαρίεσσας όντως αδιάφορη ως το τέλος μιας και έχει εξασφαλίσει ήδη τη σωτηρία της, αγωνίζεται στην έδρα της Νικομήδειας απέναντι στην τοπική Νέα Γενεά.

Φώτο:

PA AL XARIES 1PA AL XARIES 2PA AL XARIES 3PA AL XARIES 4PA AL XARIES 5PA AL XARIES 6PA AL XARIES 7PA AL XARIES 8

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου – Νίκη Αγκαθιάς 0 – 1. Με πέναλτι στο 90΄ λυτρώθηκε η μέτρια Αγκαθιά. – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Μακροχώρι 2-1. Γεμάτο παιχνίδι με νικητή το ποδόσφαιρο. – Βίντεο – Φώτο