![Γιώργος Κουτζηπασόπουλος](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/04/Γιώργος-Κουτζηπασόπουλος-696x370.jpg)
Η ακατάπαυστη βροχόπτωση των δώδεκα τελευταίων ημερών -ενώ μεσολάβησε και το χιόνι της πρωταπριλιάς- μετέτρεψαν τις καλλιέργειες της περιοχής του πρώην Δήμου Μελίκης σε μία απέραντη λίμνη.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Με το ξεκίνημα της νέας εβδομάδας η βροχή σταμάτησε, αλλά τα προβλήματα που προέκυψαν άρχισαν να γίνονται πλέον ορατά. Η κάμερά μας επισκέφθηκε φυτείες δέντρων (ροδάκινα, ακτινίδια, μήλα), αλλά και άλλων καλλιεργειών (ηλίανθοι, μπάμιες κλπ) στην περιοχή του Παλαιού Προδρόμου, καταγράφοντας στιγμιότυπα από την εικόνα της επόμενης μέρας.