Παλαιοχώρι – Τριπόταμος 1-2. Σπουδαίο διπλό του Αστέρα στην πρώτη με Παγγούρα. Άτυχος ο Άρης. – βίντεο – φωτό

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Αστέρα Τριποτάμου μέσα στο Παλαιοχώρι, στην πρώτη εμφάνιση του νέου τεχνικού Σάκη Παγγούρα στον πάγκο των νεοφώτιστων.

Γιώργος Γκιώνης
Ρεπορτάζ: Γιώργης Λεωνίδας Γκιώνης

Ήττα εκτός προγράμματος για τον Άρη Παλαιοχωρίου που προσπάθησε, έχασε κάποιες κλασικές ευκαιρίες, είχε δύο δοκάρια, αλλά πλήρωσε μαζί με την ατυχία του και τα αμυντικά του κενά. Στο 6΄ ο Αστέρας αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, με τον Παπαδόπουλο Κ. από κοντά να εκμεταλλεύεται την ασταθή απόκρουση του Μουσκεφτάρα στο σουτ του Ισλάμι και να ανοίγει το σκορ. Ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά έπεσε πάνω σε έναν εξαιρετικό Οβεζίκογλου, ενώ σε άλλες περιπτώσεις δεν είχε με το μέρος του τον παράγοντα τύχη. Ο Νεστορόπουλος σε κενή εστία λίγο αργότερα βρήκε ..αέρα, χάνοντας την ευκαιρία του ματς! Ο Οβεζίκογλου και το δοκάρι απεσώβησαν το σουτ του Ματόπουλου. Ξανά ο Ματόπουλος σουτάρει μπροστά από το τέρμα, βγάζει σωτήρια ο γκολκίπερ του Αστέρα.

Ημίχρονο 0-1.

Με την έναρξη της επανάληψης νέα ευκαιρία για τον Άρη. Κεφαλιά πάσα του Παντόπουλου στον Μιχαηλίδη που από κοντά χάνει την ευκαιρία. Η προσπάθεια των γηπεδούχων ευοδώθηκε στο 72΄, όταν ο Μουχτάρης πήρε δύο κόντρες και προχώρησε εξαπολύοντας τεχνικό ψηλοκρεμαστό σουτ που άφησε άναυδο τον Οβεζίκογλου (1-1). Η πρωτοπορία για τον Αστέρα ανακτήθηκε έπειτα από έξι λεπτά, με τον Μπουρδάνο στο 78΄ να κάνει περίτεχνη ατομική ενέργεια και με πλασέ στην απέναντι γωνία να νικάει τον Μουσκεφτάρα (1-2). Την ύστατη προσπάθεια να ισοφαρίσει έκανε ο Άρης στα τελευταία λεπτά αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αφού στην τελευταία του ευκαιρία είχε νέο δοκάρι με τον Παπακωνσταντίνου.

Τελικό 1-2.

Διαιτητής ο κ. Ιασωνίδης, βοηθοί οι κ.κ. Τράντος και Ζουρνατζίδης.

Άρης Παλαιοχωρίου (Απόσογλου): Μουσκεφτάρας, Καρβούνης (79΄ Νικολόπουλος), Τόζογλου, Παντόπουλος, Δεληβός Κ., Μουχτάρης (73΄ Δεληβός Φ.), Νεστορόπουλος, Αναστάσης (31΄ Παπακωνσταντίνου), Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος Α., Ματόπουλος (68΄ Παπαδόπουλος Ε.).

Αστέρας Τριποτάμου (Παγγούρας): Οβεζίκογλου, Βουδούρης, Κατσκάβελης (31΄ Τσίλης Δ.), Αλμαλιώτης, Τσίλης, Ισλάμι (79΄ Κούναλης), Ρόκο, Παπαδόπουλος Κ. (61΄ Τόκας), Μπουρδάνος, Κίτσας Ε., Κίτσας Κ.

ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 1 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 2 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 3 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 4 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 5 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 6 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 7 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 8 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 9 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 10 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 11 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 12 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 13 ΑΡ ΠΑΛ ΑΣΤΕΡ ΤΡΙΠΟΤ 14

Προηγούμενο άρθροΑγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΓΑΣ Ροδοχωρίου 3-2. Καραντουλαμάς vs Μπρέγκου! – βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΜακροχώρι – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας 0-3. Επανήλθε στις νίκες ο Μέγας – Βίντεο