Νίκη του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια κόντρα στον ΠΑΣ Αετό Κιλκίς με 70-51. (Βίντεο- φωτό)

Συνεχίζει την αήττητη πορεία του ο ΓΑΣ Αλεξάνδρεια ο οποίος χάρισε απόψε άλλη μία σημαντική νίκη στους φιλάθλους του κόντρα στον ΠΑΣ Αετό Κιλκίς με 70-51.

Ρεπορτάζ: Αγαθούλα Γεωργιάδου

Μουδιασμένος ξεκίνησε ο ΓΑΣ και βρέθηκε να ακολουθεί το Κιλκίς στο πρώτο δεκάλεπτο. Αφυπνίστηκε λίγο πριν το ημίχρονο αναγνωρίζοντας την δυναμική των αντιπάλων και ξέφυγε  με διαφορά δέκα πόντων. Κρατώντας σταθερό προβάδισμα  προχώρησε στο 4ο δεκάλεπτο όπου και ανέβασε ταχύτητα αυξάνοντας την τελική διαφορά του υπέρ του σκορ.  Ο αγώνας έληξε με 70-51 υπέρ του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια.

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 41-31 (ημίχ.), 54-43, 70-51.

Διαιτητές: Μητώνας Γ., Πάνος Ν.

Δείτε το ρεπορτάζ και τις δηλώσεις του προπονητή Ανδρέα Οκλαλιώτη, στο βίντεο που ακολουθεί:

Δείτε στιγμιότυπα του αγώνα στο βίντεο:

GA AL KIL 1 GA AL KIL 2 GA AL KIL 3 GA AL KIL 4 GA AL KIL 5 GA AL KIL 6 GA AL KIL 7 GA AL KIL 8

Προηγούμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Αγροτικός Αστήρ Πλατέος 1-2. Ντύθηκε Άγγελος ο «Τζόλας» – Βίντεο – Φώτο
Επόμενο άρθροΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΕ ΒΙΝΤΕΟ: Αλεξάνδρεια: Κάηκε ολοσχερώς πρόχειρο κατάλυμα μεταξύ Αλεξάνδρειας και Νησελίου