Νίκη Αγκαθιάς- Φίλιππος Μέσης 2-1. Δυσκολεύτηκε να πάρει την νίκη η «Νίκη». -(Βίντεο – Φώτο- Δηλώσεις)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας

Χωρίς να ικανοποιήσει τους λιγοστούς φίλους της  που βρέθηκαν σήμερα στο γήπεδο,  η ομάδα του Ηλία Παυλόπουλου κατάφερε τελικά να επικρατήσει του Φιλίππου Μέσης με 2-1.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους γηπεδούχους  που μπήκαν  δυνατά στο παιχνίδι δημιούργησαν  αρκετές ευκαιρίες και κατάφεραν  να προηγηθούν  στο σκορ με τον Σαμψωνίδη στον 25’.

Επτά λεπτά αργότερα ο Βενιόπουλος έκανε το 2-0 με σουτ έξω από την περιοχή αφού εκμεταλλεύτηκε λάθος των αμυντικών των φιλοξενούμενων. Η επανάληψη ανήκει στην ομάδα του Φίλιππου Μέσης η οποία έχοντας ως σύμμαχο τον αέρα και πετυχαίνοντας ένα γρήγορο γκολ με τον Κυριάκο Χασάν  στο 57’, έβαλε δύσκολα στους γηπεδούχους οι οποίοι απειλήθηκαν ακόμα και  με την ισοφάριση.

Να σημειώσουμε ότι κατά τη διάρκεια του δευτέρου ημιχρόνου ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Πάτρας  είχε σωστές αντιδράσεις στις λιγοστές φάσεις που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι.

Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ   Λιόλιου, Πίτου, Σωτηριάδη.

Συνθέσεις

Νίκη Αγκαθιάς

Γιδαρόπουλος ,Λιακόπουλος,  Χαντζόπουλος , Μοσχόπουλος,  Ζέρης,  Γατοπουλος , Σαμψωνίδης (46’ Λιακόπουλος), Ζησιόπουλος(86’ Παπαδόπουλος), Λέκκας, Βενιόπουλος, Κοκοφτόπουλος (46’ Νιάκας).

Φίλιππος Μέσης

Πάτρας Γ., Πάτρας Κ., Μπαλτζής, Πάτρας Α., Βασιλείου,  Καμπούρης,  Γκατζίδης,  Αραμπατζής,  Χασάν , Γιαννόπουλος, Νούρης.

Δείτε στιγμιότυπα – γκολ – δηλώσεις του αγώνα στο βίντεο:

Φωτο:

DSC04196DSC04198DSC04199DSC04200DSC04203DSC04204DSC04206DSC04207DSC04209DSC04210DSC04211DSC04214DSC04216DSC04217DSC04224DSC04226DSC04228DSC04229

Προηγούμενο άρθροΆρης Παλαιοχωρίου-Άρης Π. Σκυλιτσίου 7-0. Ξέσπασε το Παλαιοχώρι!! (βίντεο-δηλώσεις Δ. Πρίντζιου)
Επόμενο άρθροΟ Αντιπρόεδρος της ΕΠΣ Ημαθίας Α. Ματσούκας μιλάει στον Έμβολο για την διαιτησία και τις αλλαγές στις κατηγορίες από την νέα χρονιά.