Νίκη Αγκαθιάς – Ατρόμητος Διαβατού 11-1. Γκολ, θέαμα και ..γκολάρες! – βίντεο-φωτό

Ένα 20λεπτο άντεξε η φιλότιμη ομάδα του Διαβατού απέναντι στην πρωτοπόρο Νίκη Αγκαθιάς, για να ακολουθήσει ο καταιγισμός γκολ των γηπεδούχων. Σκορ ημιχρόνου: 5-0.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Το παιχνίδι σίγουρα δεν αντέχει κριτικής. Κορυφαία στιγμή του αγώνα που ξεσήκωσε την εξέδρα ήταν το φοβερό γκολ του Τόλη Λίτσι με εναέριο βολ πλανέ, έπειτα από εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Ευγένιου Κίτσα. Εκπληκτικό και το 5ο γκολ της Νίκης, έπειτα από αστραπιαίο συνδυασμό Λίτσι-Κίτσα Ε και τελείωμα του τελευταίου. Δύο νεοματαγραφέντες παίκτες αγωνίστηκαν για τη Νίκη αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις. Ο δεξιός μπακ Τερζής και ο πλάγιος επιθετικός Καραγιάννης, που ήρθε δανεικός από τη Βέροια. Αξίζει να σημειωθεί ότι η Αγκαθιά αγωνίστηκε με 5 νεαρούς, γεννηθέντες το 1999.

Για τη Νίκη χατ τρικ πέτυχαν οι Τριανταφυλλίδης και μάλιστα σε πέντε λεπτά (20΄, 23΄, 25΄),  και Ευγ. Κίτσας (44΄, 50΄και 85΄), ο Λίτσι (27΄, 69΄)  και από ένα οι Αντωνίου (60΄), Σιδηρόπουλος (66΄), Πέτκος (85΄) και Καραγιάννης (90΄). Το γκολ της τιμής για τον Ατρόμητο πέτυχε ο Γιαννακίδης στο 55΄.

Διαιτητής ο κ. Παζαρτζικλής και βοηθοί οι κκ. Σωτηριάδης και Χαραλαμπίδης. Όλοι τους άριστοι.

Νίκη Αγκαθιάς: Διακόπουλος, Στυλίδης, Μοσχόπουλος (53΄ Τερζής), Ιορδανόπουλος (46΄ Ζαρογιάννης), Τριανταφυλλίδης, Παντελίδης (46΄ Σιδηρόπουλος), Λίτσι, Ξαγοράρης (46΄ Αντωνίου), Κίτσας Ε, Πέτκος, Καραγιάννης.

Ατρόμητος Διαβατού: Πάτρας Γ, Αρβανιτίδης, Πάτρας Κ, Καμπούρης (46΄ Μπαλτζής Α), Κοντογιάννης, Πάτρας Ρ, Γιαννόπουλος, Αντωνιάδης (73΄ Κουπίδης), Ντινόπουλος, Μπαλτζής Β, Γιαννακίδης (57΄ Πάτρας Π).

Φωτο:

AG DIABAT 1AG DIABAT 2AG DIABAT 3AG DIABAT 4AG DIABAT 5AG DIABAT 6AG DIABAT 7AG DIABAT 8AG DIABAT 9AG DIABAT 10AG DIABAT 11AG DIABAT 12AG DIABAT 13AG DIABAT 14AG DIABAT 15AG DIABAT 16AG DIABAT 17AG DIABAT 18AG DIABAT 19AG DIABAT 20AG DIABAT 21AG DIABAT 22AG DIABAT 23AG DIABAT 24AG DIABAT 25AG DIABAT 26AG DIABAT 27AG DIABAT 28AG DIABAT 29AG DIABAT 30AG DIABAT 31AG DIABAT 32AG DIABAT 33AG DIABAT 34AG DIABAT 35AG DIABAT 36AG DIABAT 37AG DIABAT 38AG DIABAT 39AG DIABAT 40AG DIABAT 41AG DIABAT 42AG DIABAT 43AG DIABAT 44AG DIABAT 45

Προηγούμενο άρθροΒ ΕΠΣΗ (9η αγ): Αποτελέσματα – βαθμολογία – Επόμενη αγωνιστική
Επόμενο άρθροΝίκη Αγκαθιάς 11 – Ατρόμητος Διαβατού 1 – Δείτε την γκολάρα του Τόλη Λίτσι! – βίντεο