Νίκη Αγκαθιάς- ΑΣ Γιαννιτσά 0-1. Οδυνηρή ήττα για την Αγκαθιά, σπουδαίο διπλό των Γιαννιτσών. βίντεο – δηλώσεις προπονητών

Δεν απέφυγε μία ακόμη ήττα στην προσπάθεια που κάνει για τη σωτηρία η Νίκη Αγκαθιάς, εντός έδρας αυτή τη φορά και σκορ 0-1 από την Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος

Το παιχνίδι της 10ης εμβόλιμης αγωνιστικής εξελίχθηκε χωρίς μεγάλες φάσεις στο πρώτο μισάωρο και μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι του Γιάννη Γυριχίδη κατάφεραν να προηγηθούν στο πιο καίριο σημείο του παχνιδιού, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Ένα γκολ που στάθηκε αρκετό για να τους χαρίσει το πολύτιμο τρίποντο. Ήταν το 43΄ όταν ο Βαταμίδης είχε την πετυχημένη έμπνευση να προσπαθήσει να “κρεμάσει” τον Ιωαννίδη, στέλνοντας με καλοζυγισμένο σουτ από τα τριάντα μέτρα τη μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Δημήτρη Χριστοφορίδη προσπάθησαν να κλείσουν τους αντιπάλους τους πιέζοντας και δημιουργώντας τη μεγάλη φάση για να ισοφαρίσουν στο 81΄. Σε σέντρα σουτ του Καραγιάννη ο Μπαμπαλής παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Παπαδόπουλος Ν. απέτυχε να σκοράρει εξ επαφής με κεφαλιά. Και στις δύο περιπτώσεις ο Δομουκτσίδης με εντυπωσιακές αποκρούσεις κράτησε το μηδέν και μαζί το πολύτιμο τρίποντο για την ομάδα του.

Τελικό 0-1.

Διαιτητής ο κ. Κεχαγιάς (Κοζάνης), βοηθοί οι κ.κ. Πραχάλης (Κοζάνης) και Δρουκάκης (Γρεβενών).

Νίκη Αγκαθιάς (Χριστοφορίδης): Ιωαννίδης (46΄ Ζάχος), Παπαδόπουλος Ν.Π., Δήμου, Καγκελίδης, Ράδης, Ευθυμίου (80΄ Σιδηρόπουλος), Μυλωνάς, Βασάρας (60΄ Παπαδόπουλος Ν.Κ.), Ντέλλας (60΄ Τερζής), Καλογιαννίδης (46΄ Καραγιάννης), Ζυγκερίδης.

ΑΣ Γιαννιτσά (Γυριχίδης): Δομουκτσίδης, Πελτέκης (46΄ Μουρίκη), Μπαμπαλής, Τσιότρας, Σαμαράς (72΄ Τασιώνας), Βαταμίδης (87΄ Μπάρμπας), Πανταζής, Κατηριάδης (87΄ Γκαρακλίδης), Χαραβιτίδης, Ξανθόπουλος, Τσιάκαλος (27΄ Παπαδόπουλος).

Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το emvolos.gr:

Δηλώσεις προπονητών Γιάνη Γυριχίδη και Δημήτρη Χριστοφορίδη στο βίντεο:

Φωτογραφίες:

AG GIAN 1 AG GIAN 2 AG GIAN 3 AG GIAN 4 AG GIAN 5 AG GIAN 6 AG GIAN 7 AG GIAN 8 AG GIAN 9 AG GIAN 10

Προηγούμενο άρθροΓ Εθνική: Ισοπαλία για Τρίκαλα, ήττες για Αγκαθιά και ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας. Αποτελέσματα-Βαθμολογία (10 αγ.)
Επόμενο άρθροΤρίκαλα – Ποσειδών Μηχανιώνας 2-2. Μεγάλη εμφάνιση. Χρυσός βαθμός – Βίντεο-Φώτο