![NEOX-EKKLIS-(31)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2020/01/NEOX-EKKLIS-31-696x465.jpg)
Η μνήμη του Αγίου Διονυσίου του εν Ολύμπω τιμήθηκε με Πανηγυρικό Εσπερινό μετά Αρτοκλασίας στον ομώνυμο Ιερό Ναό στο Νεοχώρι Ημαθίας, την Τετάρτη 22 Ιανουαρίου παραμονή της εορτής.
Ρεπορτάζ: Βασίλης Σιμόπουλος
Το θρησκευτικό εορταστικό μυστήριο έλαβε χώρα με την παρουσία αρκετών πιστών, ενώ στο τέλος τελέστηκε η λιτανεία της ιερής εικόνας του Αγίου. Αύριο Πέμπτη 23 Ιανουαρίου ανήμερα της γιορτής, θα τελεστεί η Μεγάλη Πανηγυρική Θεία Λειτουργία.