![EPITAF-MELIK-(28)](https://emvolos.gr/petros/wp-content/uploads/2019/04/EPITAF-MELIK-28-696x464.jpg)
Ξεπέρασε κάθε προηγούμενο η προσέλευση των πιστών στην εκκλησία της Αγίας Παρασκευής, ίσως η πιο μεγάλη τα τελευταία χρόνια.
Ρεπορτάζ: Στέλιος Νίκας
Η περιφορά του Επιταφίου έγινε με μεγάλη κατάνυξη στους γύρω δρόμους της Μελίκης συνοδεία μουσικής. Παρόντες οι αντιδήμαρχοι Αλεξάνδρειας κ. Νίκος Σαρακατσιάνος ο Πρόεδρος της Δ.Ε. Μελίκης και συγγραφέας Αλέξανδρος Ακριτίδης , ο δημοτικός σύμβουλος Κώστας Βενιόπουλος, ο υποψήφιος δήμαρχος Αλεξάνδρειας Μιχάλης Χαλκίδης και ο πολιτευτής της Ν.Δ Τάσος Μπαρτζώκας.