Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΦΑΣ Νάουσα 4-2. Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο ο Μέγας – Βίντεο – Φώτο

Στο γήπεδο των Τρικάλων ο Μέγας Αλέξανδρος επιβλήθηκε της ομάδας του ΦΑΣ Νάουσα με 4-2 και διατηρήθηκε σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα Μέγα Αλέξανδρο Αγία Μαρίνας.

Ρεπορτάζ: Γιώργος Γκιώνης

Η ομάδα του Γιάννη Κερλίδη παρότι βρέθηκε πολύ νωρίς να υπολείπεται στο σκορ με το γκολ που πέτυχε στο 9′ ο  Βασιλειάδης κατάφερε να βγάλει αντίδραση και να πετύχει τέσσερα τέρματα στο 15’ με τον Τσιρίδη στο 26’ με τον Κίτσα στο 38’ με το Σωτηράκη ενώ το γκολ που διαμόρφωσε  σε 4-1 το σκορ ημιχρόνου  το πέτυχε  ο Αβραμόπουλος στο 45’. Στο  διάστημα αυτό η ομάδα του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων θα λέγαμε ότι κλείδωσε το αποτέλεσμα του αγώνα και δεν έδωσε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του ΦΑΣ  για να πετύχει κάτι καλύτερο στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσει στο 77’ ο  Σαράφης και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα σε 4- 2 υπέρ της ομάδας των Τρικάλων.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΦΑΣ η εντός έδρας αναμέτρηση με τον Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου,  ενώ τα Τρίκαλα θα κοντραριστούν εκτός έδρας με την Αγία Μαρίνα.

ΤΡΙ ΝΑΟΥ 1 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 2 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 3 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 4 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 5 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 6 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 7 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 8 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 9 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 10 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 11 ΤΡΙ ΝΑΟΥ 12

Προηγούμενο άρθροΜακροχώρι – Αγία Μαρίνα 1 – 3. Πέρασε εύκολα και ήδη στρέφεται στο μεγάλο ντέρμπι. – Βίντεο – φωτό
Επόμενο άρθροΆρθρο Γιώργου Παπανδρέου, πρώην πρωθυπουργού στην εφημερίδα “ΤΑ ΝΕΑ” – Η «διπλωματία των σεισμών» και η ανθρωποκεντρική εξωτερική πολιτική