Μακροχώρι – Αγία Μαρίνα 1 – 3. Πέρασε εύκολα και ήδη στρέφεται στο μεγάλο ντέρμπι. – Βίντεο – φωτό

Εύκολο πέρασμα της πρωτοπόρου Αγίας Μαρίνας με νίκη εκτός έδρας 3-1επί του αξιόμαχου Μακροχωρίου.

Ρεπορτάζ – Περιγραφή: Βασίλης Σιμόπουλος

Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Χρήστου Ζαρογιάννη παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, ένα βαθμό πάνω από τον έτερο διεκδικητή του πρωταθλήματος Μέγα Αλέξανδρο Τρικάλων. Έτσι, κατά το πως φαίνεται, οι δύο Μεγαλέξανδροι θα λύσουν τις διαφορές τους στο μεταξύ τους ντέρμπι την επόμενη αγωνιστική στην έδρα της Αγίας Μαρίνας. Εκεί όπου ο νικητής θα έχει και το αβαντάζ της πρωτιάς στην regular season, πριν οι δύο ομάδες μπουν στη μάχη των play off.

Στα του παιχνιδιού τώρα, οι φιλοξενούμενοι πήραν σημαντικό προβάδισμα από το πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο γκολ, το πρώτο με τον Μουστάκα στο 30′ και το άλλο στο 40′ με τον Κίτσα. Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες σκόραραν από ένα τέρμα. Το 0-3 πέτυχε στο 65′ ο Αργυρόπουλος, ενώ το τελικό 1-3 σημείωσε ο Βασιλείου στο 70′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Άριστη η διαιτησία του Δημήτρη Μαλούτα, όπως και οι υποδείξεις των δύο βοηθών Γκόγκου – Γιαγκιτζόγλου.

Δείτε τον αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το emvolos.gr στο βίντεο:

ΜΑΚΡ ΜΑΡ 1 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 2 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 3 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 4 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 5 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 6 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 7 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 8 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 9 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 10 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 11 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 12 ΜΑΚΡ ΜΑΡ 13

Προηγούμενο άρθροΤουρκία–Σεισμός: Η κυβέρνηση θα λάβει μέτρα εναντίον όσων εμπλέκονται σε λεηλασίες, λέει ο πρόεδρος Ερντογάν–Στους 21.043 έφθασε ο αριθμός των νεκρών
Επόμενο άρθροΜέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – ΦΑΣ Νάουσα 4-2. Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο ο Μέγας – Βίντεο – Φώτο